اهمیت خوب خوابیدن

در ساعاتی که بدن شما در خواب به سر می برد برای سیستم بدن اتفاقاتی رخ می دهد در واقع شما خواب هستید اما بدن طبق برنامه ریزی خود بیدار است و کار می کند و اهمیت خوب خوابیدن به همین اتفاقات می باشد.

اگر شما هم جز افرادی هستید که ساعت ۹ شب می خوابید ما به شما تبریک می گوییم زیرا این گونه خوابیدن مورد تایید پزشکان می باشد. در واقع دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن تاثیر فوق العاده بدی بر روی بدن می گذارد زیرا باعث عدم خارج شدن مواد سمی از بدن می شود.

برنامه ی سیستم بدن در ساعات خواب شبانه:

آنتی اکسیدان ها آغاز کننده این برنامه هستند از ساعت ۲۱ الی ۲۳ عملیات جالبی را در برنامه کاری خود قرار می دهند. آنتی اکسیدان ها شروع به از بین بردن مواد سمی و غیر ضروری بدن می کنند به همین دلیل است که پزشکان تاکید دارند در این ساعات بدن در حالت آرامش قرار بگیرد تا تاثیر منفی بر سلامت بدن نگذارد.

ساعت خواب عمیق:

از ساعت۲۳ تا ۱ بامداد هم باید در یک خواب عمیق باشید زیرا کبد شما مشغول ادامه عملیات از بین بردن مواد سمی بدن است.

ساعت ۱ تا ۳ بامداد اگر در حالت خواب عمیق باشید عملیات سم زدایی در کیسه صفرا با کیفیت بهتری صورت می پذیرد حتما دیده اید که بعضی از افراد در حین خواب دچار سرفه های شدید یا عطسه می شوند.

از ساعت ۳ تا ۵ بامداد نوبت به پاکسازی و سم زدایی ریه است.

حتما دیده اید که بعضی از افراد در حین خواب دچار سرفه های شدید یا عطسه می شوند. از ساعت ۳ تا ۵ بامداد پاکسازی و سم زدایی ریه است. به همین علت برخی از افراد به خصوص سیگاری ها در این زمان دچار سرفه و عطسه می شوند.

از نیمه های شب تا ساعت ۴ صبح عملیات خون رسانی به مغز استخوان صورت می گیرد که با وجود این، دفع سموم مهمترین کاربدن طی ساعات خواب شبانه به حساب می آید.

 

فعالیت بدن

بهترین ساعات برای صبحانه:

پزشکان به بیماران توصیه می کنند که در ساعت ۶:۳۰ دقیقه حتما صبحانه میل کنند.

ساعت۷:۳۰ بهترین ساعت صبحانه برای افرادی است که می خواهند اندامی مناسب داشته باشند .

اگر دیر بیدار می شوید و صبحانه میل نمی کنید پیشنهاد ما این است که سبک خواب خود را تغییر دهید و حداقل از ساعت ۹ تا ۱۰ کمی صبحانه میل کنید.

حال که این مقاله را مطالعه کردید می توانید به دلایل خستگی روزانه خود  ویا افراد پیرامونتان پی ببرید افرادی که تا دیر وقت بیدار می مانند با خستگی در محل کار حاضر می شوند زیرا سیستم بدن به صورت کامل سم زدایی نشده و کارهای روزانه بدن با سردرگمی انجام می پذیرد.