تاریخچه ی مموری فوم :


مموری فوم در سال ۱۹۶۶ توسط واحد تحقیقات سازمان فضانوردی آمریکا (ناسا) جهت حفظ سلامت جسمانی فضا نوردان و خدمه سفینه های فضایی ابداع گردید .همان طور  که می دانید فضانوردان در فضا به دلیل وجود شرایط جوی خاص و عدم وجود نیروی جاذبه قد می کشیدند و این امر بعد از بازگشت به زمین باعث قطع نخاع شدن فرد می شد ، اختراع و توسعه این ماده  و به کارگیری آن در لباس فضا نوردان از این فاجعه جلوگیری کرد و مشکل را به کلی برطرف ساخت . این فوم نوعی ماده پلی اورتان با چگالی ودانسیته  خاص است که امروزه کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارد مموری فوم با القاب دیگری چون فوم حرارتی ، فوم سرد و فوم هوشمند نیز شناخته شده است .

بکارگیری فوم هوشمند در صنایع مختلف :


فوم هوشمند با گذشت زمان در تجهیزات پزشکی برای کسانی که در بستر بیماری بودند و تحرک زیادی نداشتند استفاده می شد تا فشار بر روی نواحی بدن آنها کم شود و در عین حال گردش خون بهتری درون عضلات شکل گیرد . طبق تحقیقات و تجربه های پزشکان در کاهش درد و رفع کوفتگی بدن بسیار موفق عمل کرده است . رفته رفته فوم هوشمند در تجهیزات ورزشی نیز مورد استقبال شگفت انگیز قرار گرفت و در فوتبال آمریکایی در آستر کلاه استفاده شد .

تشک مموری فوم :


آیا می دانید که تشک مموری فوم اولین بار توسط چه شرکتی ساخته شد؟ باید بدانید که تولید این فوم  همیشه هزینه بالایی داشته است و مقرون به صرفه نبوده است اما با گدشت زمان و تولید افزایش تولید قیمت کاهش یافت و برای اولین بار یک کشور سوئدی در سال ۱۹۹۱ اولین تشک مموری فوم خود را به بازار ارائه کرد اما هنوز قیمت تمام شده  این تشک بسیار بالا بود و هرکسی توان خرید آن را نداشت با افزایش آگاهی مردم از مزایای ویژه فوم هوشمند مدلهای متنوعی روانه بازار شد و خریداران زیادی از این تکنولوژی استقبال کردند .

 

بالش طبی | بالش مموری فوم |مجله خواب داتیس

فواید مموری فوم :


حال که با تاریخچه فوم هوشمند آشنا شدیم این سوال پیش می آید کهفوم هوشمند چه تاثیری بر روی کیفیت خواب دارد ؟
فوم هوشمند به حرارت بدن حساس است و به تناسب دمای بدن و وزن هر ناحیه از بدن شکل عضلات را به خود می گیرد و جریان خون رسانی درون عضلات را متعادل می کند وباعث تخلیه دردهای عضلانی و فشارهای عصبی در حین استراحت می شود و همچنین با پوشش دهی پستی بلندی های بدن باعث می شود ستون فقرانی در یک راستای کاملا افقی و صاف قرار گیرد و گودی کمر پر شود که باعث حذف فشار روی ستون فقرات و کمر می شود.

memory-foam-diagram

آیا مموری فوم ارزش هزینه را دارد ؟


همانطور که همه ما مطلع هستیم تحقیقات نشان می دهد که یک انسان به طور میانگین ۳/۱ طول عمر خود را در خواب سپری می کند و سلامتی وی به طور مستقیم با تشک در ارتباط است . پس هزینه برای یک تشک مرغوب و استاندارد نوعی پس انداز به شمار می آید چرا که در صورت استفاده از تشک بی کیفیت و غیر استاندارد باعث عوارض مالی و جسمی در دراز مدت می شود زیرا در صورت عدم خواب آسوده باید تشک اولیه خود را تعویض کنید و این یعنی دور انداختن هزینه اول و خرید مجدد تشک مرغوب پس با دقت درخرید می توانید از اتلاف منابع جلوگیری کنید. در صورتی بودجه کافی برای خرید تشک دارای مموری فوم را ندارید تشک هایی که  تکنولوژی فنر منفصل دارند گزینه ی خوبی بشمار می آید.

با مراجعه به تشک طبی داتیس با محصولات  شرکت داتیس بیشتر آشنا شوید .

پی نوشت: مموری فوم| فوم هوشمند| تشک مموری فوم | خوشخواب مموری فوم


خوشخواب مموری فوم

از دیگر فواید فوم هوشمند که جدیدا کشف شده است شاید هم اکنون شما بر روی یک تشک هوشمند  دراز کشیده باشید. در آینده، یک ماده مشابه با این فوم می تواند برای ایجاد اعضای مصنوعی بدن مورد استفاده قرار گیرد. اخیرا محققان، در دانشگاه کورنل با استفاده از “ فوم الاستومر” یا همان مموری فوم جدید یک پمپ مایع ساخته اند که به نظر می رسد عملکرد آن مانند قلب انسان است.

مموری فوم را در حالی که هنوز در حالت مایع می باشد، می توان با قرار دادن در یک قالب چاپ سه بعدی به هر مدلی که مورد نظر است، شکل داد.این مواد، که بسیار نرم و قابل انعطاف است، می تواند تا ۶۰ درصد کشیده شود، و با توجه به اینکه از خلل و فرج پیوسته ایجاد شده است، اجازه می دهد که مایع را از آن عبور کند. از طرفی اتصال منافذ را به این منظور که حرکت مایع از طریق فوم هوشمند  بهینه شود، می توان پیچ داد.

دانشمندان به منظور نگه داشتن مایع در محدوده قلب مصنوعی (به جز داخل شیلنگ، که در آن وارد و خارج می شود)، غشای خارج آن را با یک پوسته فیبر سیلیکون / کربن انعطاف پذیر پوشانده اند. با تغییر مقدار و نوع مواد استفاده شده برای پوسته، امکان گسترش با نرخ مختلف برای بخش های مختلف این جسم ساخته شده با فوم هوشمند بوجود می آید. این به این معنی است که یک جسم کروی، برای مثال، زمانی که با هوا یا مایع پر می شود، می تواند بر روی یک شکل تخم مرغ گسترش یابد.
در حال حاضر پژوهشگران کار بر روی یک دست مصنوعی، ساخته شده با فوم هوشمند را آغاز کرده اند، و این بار در تلاشند تا مواد سازگارتری با زیست انسان به کارببرند، و تایید FDA را به دست آورند. آنها می گویند که ساخت قلب، یک فرایند سریع و آسان بود، و ممکن است بتوان قلب سفارشی (یا سایر نقاط بدن) را طراحی کرد طوری که مطابق با نیازهای مردم باشد.


تماس با ما

ما به عنوان مشاور در کنارتان هستیم 

 

۰۲۱۵۶۳۹۳۳۱۶
۰۹۲۱۲۶۶۷۳۰۳

۰۹۱۰۹۴۹۴۲۶۴


بهترین مارک تشک |تشک چی بخرم |مجله خواب داتیس

یک بالش هوشمند را تجربه کنید | مجله خواب داتیس

 

 

http://datismattress.com/datis-mag/%D8%B1%D9%88%D8%AA%D8%AE%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C-%D8%B9%D8%B1%D9%88%D8%B3%DA%A9%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%AA%D8%AE%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87/

بالش بامبو و خواص آن | مجله خواب داتیس

Summary
Review Date
Reviewed Item
مموری فوم در سال ۱۹۶۶ توسط واحد تحقیقات سازمان فضانوردی آمریکا (ناسا) جهت حفظ سلامت جسمانی فضا نوردان و خدمه سفینه های فضایی ابداع گردید
Author Rating
51star1star1star1star1star