راه ها ی مراقبت از تشک خواب جهت رعایت بهداشت و افزایش طول عمرخوشخواب گاهی به فراموشی سپرده می شود در همین راستا سعی داریم با یاد آوری نحوه ی مراقبت از تشک آشنا شویم. با مجله داتیس همراه باشید.

ما به طور میانگین در طول شبانه روز ۷ الی ۸ ساعت به استراحت در اتاق خوابمان می پردازیم و این خواب چند ساعته خستگی یک روز کاری پر تنش و سخت را از تن و جان ما به در می کند، می توان به صراحت گفت که یک سوم عمرمان را بر روی خوشخواب می گذرانیم و رفع خستگی بدن و جذب انرژی در حین استراحت به عواملی چون محل و جای خواب راحت، فضای آرام و آرامش خیال بستگی دارد.

محل خواب از اهمیت ویژه ای برخوردار است منظورمان از محل خواب همان تشکی است که تن خسته خود را به آن می سپارید و مهمترین عامل بر روی کیفیت خواب ماست این خوشخواب باید متناسب با بدن ما باشد در غیر این صورت خواب ما را با آشفتگی مواجه می کند پس به خوشخواب خواب باید به اندازه ی تخت خواب و نور اتاق و… اهمیت دهیم و در حفظ و نگهداری آن بکوشیم.

امروزه همه ما از اهمیت داشتن یک تشک خوب و با کیفیت آگاه هستیم اما زمانی که ازمراقبت و نگهداری  از خوشخواب  جهت بالا بردن طول عمر خوشخواب صحبت به میان می آید چندان اهمیتی به این موضوع نمی دهیم به طور مثال آیا آخرین باری که تشک اتاق خواب را چرخاندین را به یاد می آورید؟

 

مراقبت و نگهداری از خوشخواب بسیار آسان است به نکات زیر توجه کنید


 

  • جارو برقی بزنید : جاروبرقی کشیدن تشک هر۳ ماه یک بار توصیه می شود در صورتی که شوره سر دارید می توانید بین جارو کشیدنهایتان وقفه کمتری بیندازید این کارباعث غبار رویی بین فنرها و فوم می شود همچنین اگر آلرژی دارید به طور منظم جارو برقی بزنید.

 

شستشوی تشک

  • محافظ تشک تهیه کنید : استفاده از یک محافظ تشک  قابل شستشو یکی از بهترین سرمایه گذاری ها در راستای مراقبت از تشک محسوب می شود که از ورود گرد غبار و لکه بر روی تشک جلوگیری می کند و با یک بار شستشوی محافظ خیالتان از بابت تمیزی خوشخواب آسوده می شود در ضمن اگر شما در منزل بچه دارید و در معرض خیس شدن رختخواب هستند و یا بر روی خوشخواب نوشیدنی میل می کنید بهتراست محافظ تشک ضد آب باشد.
  • تشک را بچرخانید : در انجام این کار برخی می گویند هر ۳ ماه و برخی دیگر می گویند هر ۹ ماه و ما هم حد وسط را در نظر گرفتیم پس هر ۶ ماه تشک را بچرخانید. می توانید ویدیو چرخاندن خوشخواب را در صفحه آپارات مجله داتیس  تماشا کنید.چرخاندن تشک
  •  در صورتی که به مسافرت برای مدت طولانی می روید دور چین تخت و خوشخواب را در آورده تا جریان هوایی به خوشخواب برسد تا در طولانی مدت بوی نامطلوب نگیرد.

 

  •  تشک توری آکروبات نیست : هرگز اجازه ندهید بچه ها با پریدن روی خوش خواب ازآن به عنوان توری آکروبات استفاده کنند این کار باعث پایین آمدن طول عمر تشک  و فنر می شود و مهمتر از همه با توجه به خاصیت فنری ممکن است جست و خیزهای کودکانه روی تشک باعث صدمه دیدن کودکان شود.

 

مراقبت از خوش خواب

  • در صورت اینکه می خواستید تشک را شستشو دهید به هیچ عنوان از مایعات ضد عفونی کننده استفاده نکنید و از شامپو فرش استفاده کنید .
  • هر چند وقت یک بار خوشخواب را بدون کاور و محافظ در معرض نور آفتاب قرار دهید این کار باعث میکروب زدایی می شود.
  • از خوش بو کننده های شیمیایی برای خوشخواب استفاده نکنید چون باعث ایجاد حساسیت و آسیب رسیدن به خوشخواب می شود.
  • خوشخواب  را بر روی سطح مرطوب و یا در کنار دیواری که رطوبت دارد قرار ندهید.

 

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. 

ارتباط با ما

تماس با ما

پشتیبان آنلاین داتیس

۰۲۱۵۶۳۹۳۳۱۶

۰۹۲۱۲۶۶۷۳۰۳

۰۹۱۰۹۴۹۴۲۶۴

 

 

 


اینفوگرافیک – ۴ روش در سیکل خوابیدن

بهترین مارک تشک |تشک چی بخرم |مجله خواب داتیس

راهنمای خرید روتختی دونفره |مجله خواب داتیس

http://datismattress.com/datis-mag/حرف-زدن-در-خواب-مجله-خواب-داتیس/

بالش طبی | بالش مموری فوم |مجله خواب داتیس

Summary
Review Date
Reviewed Item
راه ها ی مراقبت از تشک خواب جهت رعایت بهداشت و افزایش طول عمرخوشخواب گاهی به فراموشی سپرده می شود در همین راستا سعی داریم با یاد آوری نحوه ی مراقبت از تشک آشنا شویم.
Author Rating
51star1star1star1star1star