شاید شما زیاد دکتر رفته باشید اما کمردردتان خوب نشده باشد در اینجا ویژگی یک تشک خوب را برای شما ذکر می کنیم:
تشک تخت استاندارد باید فنرهایی قوی و عایق هایی از الیاف ضدباکتری و ضدحساسیت داشته باشد. هر نوع پارچه تشک ، استحکام و مقاومت آن ، نوع دوخت شرایط آماده سازی و بسته بندی تشک از مواردی است که نشانه ی مرغوبیت تشک است . هسته اصلی تشک می‌تواند هم از فنر و هم از فوم های انعطاف پذیر باشد .
در خرید یک تشک لاتکس ، با هسته فوم بهتر است از فوم طبیعی استفاده شود تا مواد پلی ارتان که دارای ترکیبات نفتی هستند .
پیش از خرید تشک بهتر است تحقیق کنید و از کارشناسان فروش تشک بخواهید مناسب‌ترین تشک را به شما معرفی کنند . تشک هایی که کمی نرم تر هستند و در آن‌ها مموری فوم استفاده شده است به استخوان شانه و لگن شما اجازه می‌دهد کمی در تشک فرو بروند و استخوان ستون فقرات شما به صورت مستقیم روی سطح تشک قرار گیرند و با پوشش دهی عضلانی باعث می‌شود جریان خون به صورت راحت‌تر انجام گیرد و باعث خروج درد های عضلانی از بدن شود .
در سالهای گذشته تکنولوژی های بسیار جدیدی وارد صنعت تولید تشک گردیده از جمله پارچه های ژاگارد پنبه‌ای ، الیاف هالو ، فوم های لاتکس ، مموری فوم ، فنر های منفصل از جنس کربن و …
توصیه می‌شود در هنگام خرید تشک دقت شود تشکی خریداری شود که این تکنولوژی ها و فناوری ها را دارا بوده و ضمناً دارای گارانتی های طولانی مدت باشد .
غیر از نکاتی که گفته شد بهترین راه تشخیص یک تشک مناسب آن است که آن تشک مناسب شما باشد و خودتان بهترین شخصی هستید که می‌توانید تشک مناسب خود را انتخاب کنید .
بنابراین دقت کنید و سعی کنید قبل از خرید ، حتماً از فروشنده بخواهید تشک مورد نظرتان را امتحان کنید و سپس اقدام به خرید نمایید .

چه وقت باید تشک را عوض کرد ؟

پس از خوابیدن روی تشک احساس کمردرد میکنید یا بدنتان کوفته است . خستگی و خواب آلودگی در صبح ، به سختی از تخت خواب بیرون آمدن و کج خلق بودن ،‌ نشانه ی بدخوابی است تشک دچار ساییدگی و پارگی های قابل رویت شده باشد

نگهداری صحیح از تشک

اجازه ندهید بچه‌ها از آن به جای تشک بازی استفاده کنند . هر شش ماه یک بار تشک را پشت رو و سر ته نمایید . هر سه ماه یک بار هم از عرض و هم از طول ضربه‌های آرامی را به قسمت‌های مختلف آن وارد نمایید .

© 2014 Datis Mattress. All Rights Reserved