گل های اتاق خواب همراه شما برای سفر به سرزمین خواب وخیال

1
گل های اتاق خواب

گل های اتاق خواب می توانند زیبایی طبیعت را به چیدمان اتاق خواب شما اضافه کنند. گذاشتن تعدادی از این زیبایی های گیاهی نزدیک تخت خواب می تواند به شما کمک کند تا خواب بهتری داشته باشید.

گل های اتاق خواب همراه شما برای سفر به سرزمین خواب وخیال

چیدمان یک اتاق خواب معمولی، تقریبا در همه جای دنیا یک جور است. احتمالا یک تختخواب ، تشک ، چراغ خواب ، صندلی ، فرش یا قالیچه معمولا بخشی از چیدمان یک اتاق خواب معمولی هستند. اما در مورد گل های اتاق خواب چه می توان گفت؟

متاسفانه تعداد کمی از اتاق خواب ها در چیدمان خود جایی برای گل ها دارند. گیاهان می توانند کیفیت هوای محیط خواب شما را ارتقا دهند و در عین حال می توانند با کاهش استرس و افزایش آرامش به خوابیدن شما کمک کنند.

اگر شما قصد دارید که گل های اتاق خواب ، را به اقلیم خواب خود اضافه کنید ، سطور زیر می تواند به شما کمک کند تا شروع خوبی داشته باشید.

گل های اتاق خواب

گیاه ماری (معروف به زبان مادر شوهر)

این گل قد بلند یک تصفیه کننده هوای استثنایی است و 4 مورد از 5 سم موجود در هوا را از بین می برد. به علاوه در طول شب دی اکسید کربن را به اکسیژن تبدیل می کند. قابلیت این گیاه در پاکسازی هوای محیط از دیگر گل های اتاق خواب بهتر است.

این گیاه در کنار تخت خواب شما جلوه ای همانند یک مجسمه هنری زیبا پیدا می کند و این موضوع آنرا به گزینه ای محبوب در میان گل های اتاق خواب تبدیل می کند.

گل یاس (یاسمن)

همانند اسطوخدوس ، بوی این گیاه نیز به مردم کمک می کند تا در آرامش بیشتری چشمانشان را روی هم بگذارند. در رختخواب کمتر از این پهلو به آن پهلو غلط بزنند و صبح با اضطراب کمتری از خواب بیدار شوند. باور کنید گل های اتاق خواب معجزه می کنند.

در میان گل های اتاق خواب اثر رایحه گل یاس بسیار قابل توجه است به طوری که طبق مشاهدات اثر آن از رایحه اسطوخدوس نیز بیشتر بوده است.

گل های اتاق خواب

اسطوخدوس

نشان داده شده است که رایحه اسطوخدوس موجب کاهش استرس و افزایش کیفیت خواب می شود. این رایحه حتی بر افرادی که از بی خوابی رنج می برند نیز اثر گذار است. همچنین ، رفتن به رختخواب در حال استشمام بوی اسطوخدوس از هوای اتاق خواب به شما کمک خواهد کرد که روز بعد بیدارتر و هوشیارتر باشید.

گل های اتاق خواب شما باید با رایحه های خود ذهن و بدن شما را آرام کنند. رایحه این گیاه با کند کردن سیستم عصبی بدن به آرامش بیشتر بدن و مغز کمک می کند و باعث افزایش کیفیت خواب می شود.

سنبل الطیب (سنبل کوهی)

مکمل های گیاهی که از ریشه سنبل الطیب ساخته می شوند برای سالیان طولانی به عنوان داروی کمکی خواب استفاده می شده اند ، اما برای استفاده از مزایای آن مجبور نیستید حتما قرصی بخورید. تحقیقات جدید نشان می دهند که حتی استشمام بوی این گیاه می تواند به شما کمک کند که خوابی طولانی تر داشته باشید.

گل های اتاق خواب مانند دارویی عمل می کنند که مشکلات خوابیدن را درمان می کنند. در یک آزمایش که روی موش ها انجام شده است ، آن هایی که در معرض بوی سنبل الطیب قرار داشتند ، نسبت به موش های دیگر مدت طولانی تری را می خوابیدند و خواب آرام تری داشتند. در آزمایشی دیگر مشاهده شد که بوی رز ها نیز اثری مشابه بر روی موش ها دارد. پس اگر از بوی سنبل کوهی خوشتان نمی آید می توانید از رز ها بجای آن استفاده کنید.

پاپیتال ( یا عَشَقهٔ معمولی یا پیچک معمولی یا داردوست معمولی )

اگر آلرژی یا آسم ، داشتن خوابی آرام و با کیفیت را برای شما دشوار کرده است ، این گیاه می تواند به شما کمک کند. محققان ناسا کشف کرده اند که این گیاه در از بین بردن مواد تحریک کننده ای از قبیل بنزن و فرمالدئید از هوا بسیار مفید است.

درصورتی که در منزل سگ یا گربه دارید توجه داشته باشید که طبق اعلام موسسه جلوگیری از خشونت علیه حیوانات آمریکا ، پاپیتال برای سگ و گربه حاوی موادی سمی است.

گل های اتاق خواب آلوورا

آلوئه ورا

آلوورا گیاهی قدرتمند است که انبوهی از اثرات مثبت با خود دارد. اگر یک شاخه از آن را بشکنید ژلی را خواهید یافت که فواید بسیاری دارد و به اشکال مختلف قابل استفاده است. بطور طبیعی می تواند آفتاب سوختگی ، سرمازدگی ، خشکی پوست و خارش را درمان کند.

آلوورا به عنوان یکی از گل های اتاق خواب نیز اثرات مفیدی بر محیط خواب شما دارد. این گیاه شب ها اکسیژن تولید می کند و به شما خوابی آرامش بخش هدیه می کند.

فواید این گیاه برای خواب بسیار مورد توجه فعالان صنعت تشک و کالای خواب بوده است و از عصاره این گیاه در پارچه بسیاری از تشک ها استفاده شده است. پارچه های برخی از تشک های جدید خواص گل های اتاق خواب را با خود به اتاق خواب شما می آورند. از این میان تشک های مانیلا و آلتین تولید شده توسط داتیس نیز در پارچه خود حاوی عصاره آلوئه ورا هستند.

منابع :

https://www.sleep.org/articles/best-plants-bedroom-2/

https://www.wideopeneats.com/6-best-houseplants-bedroom-promote-sleep/

گل های اتاق خواب همراه شما برای سفر به سرزمین خواب وخیال
5 (100%) 5 امتیاز

بازدیدها 49 زمان ها, 2 بازدیدهای امروز

  1. […] اتاق خواب خود از گل های مناسب استفاده کنید و گل های آلرژی زا را در اتاق خواب خود […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.