خانه / سلامت / بهترین بالش ها برای حالت های مختلف خوابیدن را چگونه انتخاب کنیم؟

بهترین بالش ها برای حالت های مختلف خوابیدن را چگونه انتخاب کنیم؟

در انتخاب بهترین بالش برای حفظ همزمان راحتی و جهت گیری مناسب بدن در حین خواب یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده ای که باید مورد توجه قرار بگیرد، حالت و نحوه خوابیدن افراد است.

بهترین بالش ها برای حالت های مختلف خوابیدن را چگونه انتخاب کنیم

خوشبختانه، بسیاری از بالش ها برچسبی بر روی خود دارند که برای مصرف کننده ها مشخص می کند که برای کدام حالت خوابیدن مناسب هستند. در ادامه این یادداشت درباره انواع وضعیت های مختلف خواب و بالش مناسب برای هر کدام از این وضعیت ها خواهیم نوشت.

بهترین بالش برای خوابیدن به پشت

هنگامی که به پشت می خوابید ، بهترین بالش برای شما بالشی است که در مقابل انحنای زیاد ستون فقرات و مهره های گردن به طرف جلو با ایجاد پشتیبانی در زیر سر ، گردن و شانه ها ، حمایت کافی از انحنای طبیعی را فراهم کند. ارتفاع بالش باید نسبت به بالش هایی که برای خوابیدن به پهلو طراحی شده اند، کمتر باشد.

بهترین بالش برای خوابیدن به پشت

قرار دادن یک بالش دیگر بین زانو ها می تواند فشار بر پشت را کاهش دهد. بالش هایی که برای صاف کردن منحنی کمری طراحی شده اند، فشار روی مفاصل عاج در پشت ستون فقرات را کاهش می دهند.

این حالت از خوابیدن بهترین وضعیت برای استراحت دادن به پشت و کمر می باشد و بسیاری از مردم این حالت را تنها وضعیت مناسب برای خوابیدن در هنگام کمر درد یا گذراندن دوره نقاهت پس از جراحی کمر می دانند.

بهترین بالش برای خوابیدن به پهلو

هنگامی که روی پهلو خوابیده اید، بهترین بالش برای شما بالشی است که از گردن و سر شما حمایت کند و ستون فقرات را در خط طبیعی افقی خود صاف نگه دارد. برای خوابیدن به پهلو به بالشی ضخیم تر نیاز دارید و ارتفاع بالش باید بیشتر از حالت خوابیدن به پشت باشد.

خم کردن زانوها و قرار دادن یک بالش دیگر در بین دو زانو می تواند ستون فقرات را در حالت طبیعی خود نگه دارد. زمانی که هیچ حمایتی بین دو پا وجود نداشته باشد پای بالایی به سمت پائین می چرخد و باعث کشیده شدن لگن و انحراف خط طبیعی ستون فقرات می شود. بهترین بالش برای قرار گرفتن بین دو زانو در این حالت بالشی است که سفت تر باشد. یک باش سفت بهتر از یک بالش نرم از چرخش پا به سمت پائین جلوگیری می کند.

بهترین بالش برای خوابیدن به پهلو

افزودن پشتیبانی یک پشتیبان بین زانوها از کمر درد جلوگیری کرده و کمک می کند تا کمر بهتر استراحت کرده و درد آن سریع تر التیام پیدا کند.

تحقیقات محدودی در مورد انتخاب بهترین بالش برای حالت خوابیدن به پهلو صورت گرفته است. یک تحقیق کوچک نشان داده است که بالش لاتکس از بین پنج نوع دیگر (فوم برجسته شکل، فوم معمولی، پلی استر، پر و لاتکس استاندارد) مناسب تر بوده و کمک بیشتری می کند. شرکت کنندگان در این مطالعه موارد بیشتری از گرفتگی گردن را هنگام استفاده از بالش پر گزارش داده اند. دردهای ناشی از گرفتگی گردن در طول روز ادامه داشته است.

بهترین بالش برای خوابیدن روی شکم

پر استرس ترین وضعیت خوابیدن برای کمر و گردن ، خوابیدن بر روی شکم است. بیمارانی که مشکلات ناحیه کمر و ستون فقرات دارند و یا به تازگی یک جراحی در ناحیه پشت و ستون فقرات خود داشته اند، معمولا از طرف پزشکان شان از خوابیدن بر روی شکم منع می شوند.

بهترین بالش برای خوابیدن به شکم

در صورتی که خوابیدن بر روی شکم ترجیح داده می شود، بهترین بالش برای این حالت بالشی است که نسبتا مسطح باشد و یا باید سر بطور مستقیم روی تشک قرار بگیرد تا گردن و سر کشیده نشوند. در این وضعیت، اغلب مواقع بهتر است که بالش نسبتا مسطح دیگری زیر شکم یا لگن قرار داده شود تا به پائین کمر کمک شود تا جهت گیری طبیعی خود را حفظ کند.

بهترین بالش برای وضعیت خوابیدن ترکیبی

افراد با عادات خوابیدن در وضعیت های مختلف ممکن است نسبت به نحوه خوابیدن خود برای انتخاب بهترین بالش به دنبال بالش بلندتر یا بالش کم ارتفاع تر بگردند. بالشی با ترکیبی از پرکننده های مختلف و یا بالش پوسته گندم سیاه نیز ممکن است مفید باشد. بالش های چند منظوره به احتمال زیاد هنگام خوابیدن به پشت زیادی بلند و به هنگام خوابیدن به پهلو خیلی کوتاه خواهند بود.

بهترین بالش برای خوابیدن در حالات مختلف

به هر حال، برای افرادی که وضعیت خوابشان در طول شب بارها تغییر می کند، بهترین بالش یک بالش ترکیبی است. این افراد باید تحت هر شرایطی از بالش پر اجتناب کنند، چرا که با یک بالش پر، هرگز خوابی راحت نخواهند داشت. استفاده از بالش های ارگونومیک بهترین گزینه برای این افراد است. بالش های ارگونومیک معمولا در مقابسه با بالش های معمولی شکل متفاوتی دارند. بر خلاف بالش های معمولی این بالش ها وسط پر شده ای ندارند و وسط آن ها برای قرار دادن سر در حالت صحیح به صورت دندانه دار طراحی شده است.

به علاوه بالش های مموری فوم نیز برای این افراد مناسب هستند چرا که می توانند با هر بار تغییر وضعیت خوابیدن، شکل مناسب خود را پیدا کنند. این بالش ها می توانند، بهترین بالش برای افرادی باشند که وضعیت خواب خود را زیاد تغییر می دهند.پ

خبر خوش پایانی این است که تشک  داتیس جهت رفاه حال مشتریان خود سرویس ویژه ای را برای خرید بهترین بالش در نظر گرفته است که طی آن طبق نظر و سلیقه مشتری ۶ مدل از بالش های داتیس ، با انتخاب شما و به صورت رایگان به منزل و یا محل مورد نظر شما ارسال می گردد و به مدت ۴۸ ساعت در اختیارتان قرار می گیرد تا با خوابیدن بر روی هر مدل از کیفیت و ویژگی های آن آگاه شوید و بتوانید انتخاب مناسبی برای خرید بهترین بالش خود داشته باشید و در صورت عدم جلب نظرتان می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای بالش های ارسالی را به شرکت عودت دهید. با این روش انتخاب دقیقی خواهید داشت. جهت هماهنگی ارسال تست می توانید با شماره های ۰۲۱88653710 و ۰۹123232675 تماس حاصل فرمایید.

منابع :

https://www.spine-health.com/wellness/sleep/pillows-different-sleeping-positions

https://sleeptitan.com/best-pillows-for-combination-sleepers/

4.9/5 ( 8 بازدید )

این مقاله را به اشتراک بگذارید

بهترین بالش ها برای حالت های مختلف خوابیدن را چگونه انتخاب کنیم؟
4.3 (85.71%) 7 امتیاز
(میزان رضایتمندی کاربران)
Call Now Button