نیمکت انتهای تخت خواب خود را چگونه انتخاب کنیم ؟

۰
نیمکت انتهای تخت خواب

نیمکت انتهای تخت خواب ، یکی از اجزاء بسیار کاربردی و به همین دلیل سنتی اتاق خواب است که اگر در اینترنت جستجو کنید با اصطلاح نیمکت تخت خواب می توانید موارد بسیاری برای خرید پیدا کنید.

نیمکت انتهای تخت خواب خود را چگونه انتخاب کنیم ؟

نیمکت انتهای تخت خواب جایی ایده آل برای نشستن و پوشیدن و درآوردن دمپایی و لباس های خواب در ابتدا و انتهای روز است. اما متاسفانه مورد توجه قرار نمی گیرد و انتخاب آن نیاز چندانی به فکر کردن ندارد. از لحاظ سبک ، باید با ظاهر و حس و حال تخت خواب شما جور باشد ، که البته این قسمت دلچسب فرآیند انتخاب است و اما تمرکز بیشتر باید بر اندازه و تناسب آن با اتاق خواب و نیازهای شما قرار بگیرد.

در ادامه این یادداشت به نکات مهمی که باید در هنگام انتخاب یک نیمکت تخت خواب در نظر داشته باشید پرداخته ایم :

مواد : کنتراست (تضاد) برنده می شود

بطور معمول ، افراد ابتدا اتاق خواب خود را طراحی می کنند و در نهایت نسبت به آن نیمکت انتهای تخت خواب را انتخاب می کنند ، مگر اینکه شما بخواهید دکوراسیون اتاق خواب خود را بر اساس یک نیمکت خاصی طراحی کنید.

طراحان و معماران داخلی توصیه می کنند که شما نیمکت انتهای تخت خواب خود را از موادی متضاد با مواد تشکیل دهنده تخت خواب خود انتخاب کنید. بطور مثال اگر تاج تخت شما از پارچه است ، یک نیمکت تمام چوبی یا تمام فلزی می تواند گزینه مناسبی باشد. و برعکس اگر تاج تخت شما فلزی یا چوبی است ، نیمکتی پارچه ای توصیه می شود.

شکل : سبک و ساده

طراحان داخلی ترجیح می دهند نیمکت انتهای تخت خواب چیزی بزرگ و ضخیم نباشد و جلوه تخت خواب را مسدود نکند و به لحاظ ظاهری سنگین به نظر نرسد.

دارای پشت یا بدون پشت

در صورتی که تخت خواب شما تاج پائین تخت ندارد ، احتمالا دوست داشته باشید که نیمکت انتهای تخت خواب پشت داشته باشد تا بتوانید به آن تکیه کنید. با این حال قانونی نیست که نتوانید از آن عدول کنید. ممکن است ترجیح بدهید جلوه تخت خوابتان بیشتر نمایان شود و از خیر پشت نیمکت بگذارید.

عرض : کم عرض تر از تخت خواب

برای جلوگیری از بیرون زدن نیمکت انتهای تخت خواب از دو طرف آن (که می تواند فضای حرکت شما در اطراف تختتان را محدود کند) بهتر است نیمکتی کم عرض تر از تخت خوابتان انتخاب کنید. اجازه دهید تا حدود 15 الی 20 سانتیمتر از اطراف تخت خواب خالی بماند.

ارتفاع : نه خیلی بلند

بطور معمول ، چند سانتیمتر کوتاه تر از تخت خواب بهتر است. البته کمی جای مانور هم وجود دارد. یعنی مثلا در صورتی که تخت خواب شما دارای تاج پائینی باشد در مقابل شما می توانید نیمکت انتهای تخت خواب را هم ارتفاع با آن یا کمی کوتاه تر انتخاب کنید.

البته شاید از برخی طرح های قانون شکنی که در آن ها ارتفاع پشت نیمکت انتهای تخت خواب کمی بلند تر از تاج پائین تخت است مورد پسند ما قرار بگیرد.

نیمکت انتهای تخت خواب

عمق : بستگی دارد

مقدار شفافیتی که شما در سمت دیگر تخت خواب دارید تعیین می کند که عمق نیمکت انتهای تخت خواب شما چقدر می تواند باشد.

جایگزین ها : خیلی چیز ها از قبیل کاربردی بودن باقی مانده است

اگر شما به دنبال یک نیمکت انتهای تخت خواب دراز نیستید و با سلیقه شما جور در نمی آید همیشه می توانید از گزینه های کاربردی دیگری به عنوان جاگزین استفاده کنید. بطور مثال یک زوج عسلی یا دو صندلی کوچکتر هماهنگ با هم و یا متکای بزرگ استوانه ای یا استوانه ای پارچه ای می توانند بجای نیمکت در دکوراسیون اتاق خواب شما جای بگیرند.

کاربرد روزمره نیمکت انتهای تخت خواب را هم مد نظر داشته باشید

در کنار عناصر تزئینی یک سبک دکوراسیون ، نیمکت انتهای تخت خواب باید برای هدفی کاربردی نیز به کار آید. البته این به شما بستگی دارد که می خواهید چه استفاده ای از فضای خود داشته باشید. از طریق برنامه و عادات روزانه خود به این موضوع فکر کنید.

اگر شما برای درآوردن کفش ها یا دمپایی هایتان از آن استفاده می کنید ، این نیمکت می تواند جایی برای گذاشتن کفش و دمپایی داشته باشد. اما شاید شما تنها یک نیمکت چوبی برای راحت تر عوض کردن لباس هایتان بخواهید و یا شاید بخواهید چند تکه وسیله دکوری روی نیمکت انتهای تخت خواب گذاشته و اتاقتان را زیباتر کنید.

البته نیمکت انتهای تخت خواب می تواند جایی اضافی برای نشستن یا جایی برای مطالعه در اتاق خواب هم باشد. در این صورت نیمکتی دسته دار می تواند گزینه بهتری باشد. اگر فضای کافی داشته باشید یک نیمکت مخمل می تواند حسی تجملاتی به اتاق خواب شما بدهد و در عین حال فضای نشستنی راحت برای شما فراهم کند.

همچنین نیمکت پائین تخت خواب می تواند به شکل یک صندوق نیز طراحی شود ، مانند نیمکت بلاگیو که دارای صندوقی است که فضای اضافی برای ذخیره کردن وسایل یا لباسهایتان فراهم می کند.

منبع :

https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-choose-a-bedroom-bench

بازدیدها 4 زمان ها, 4 بازدیدهای امروز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.