خوراکی های مضری که قبل از خواب نباید خورد

۱
خوراکی

10 خوراکی که قبل از خواب نباید خورد

اگر شما بعد از خوردن شام هنوز کمی احساس گرسنگی دارید و قصد دارید قبل از خواب ، چیزی بخورید بهتر است نکات زیر را در نظر داشته باشید. درست است که اگر سر شب ، یک خوراکی کوچک بخورید اتفاقی نمی افتد اما خوراکی هایی هست که باید از آن ها اجتناب کنید. در ادامه 10 خوراکی که قبل از خواب نباید خورد و دلایل آن را آورده ایم.

گوشت قرمز

یک استیک آبدار بزرگ می تواند خیلی خوشمزه باشد، اما خوراکی مناسبی قبل از خواب نیست. گوشت قرمز به فرایندهای طبیعی بدن شما آسیب می رساند و باعث می شود نتوانید به خواب عمیق فرو بروید. خواب عمیق چیزی است که شما بعد از یک روز طولانی واقعا به آن نیاز دارید.

سبزیجات

سبزیجات مواد بسیار مغذی هستند و شاید شما فکر می کنید که خوردن این خوراکی قبل از خواب می تواند برای سلامتی شما مفید باشد. در واقع اگر شما اینطور فکر می کنید ، باید بدانید که سخت در اشتباه هستید. سبزیجات مقادیر فراوانی فیبر دارند که بطور باور نکردنی هضم آن در سیستم گوارش به کندی انجام می شود. این هم خوراکی دیگری است که اگر بلافاصله قبل از خواب بخورید ، در طول شب شما را بیدار نگه خواهد داشت.

چیپس و اسنک های فرآوری شده

چیپس و اسنک های فرآوری شده خوراکی های جذاب و فریبنده ای هستند و تا چشمتان به آن ها می افتد دلتان می خواهد پاکت بزرگی از آن ها را بردارید و قبل از این که خودتان متوجه شوید همه اش را خورده اید. موضوع این است که اسنک های فرآوری شده جزء خوراکی هایی هستند که مقادیر فراوانی مونوسدیم گلوتامات (نوعی نمک سدیم) دارند که بطور کاملا واضح با اختلالات خواب ارتباط دارند ، اختلالاتی که شما تلاش می کنید از آن ها دور بمانید.

پاستا

اگر شما گرسنه هستید، پاستا یکی از بهترین خوراکی هاست و می تواند شما را برای مدتی طولانی سیر نگه دارد. مشکلی که خوردن پاستا قبل از خواب دارد این است که بسیار چرب است و اگر قبل از خواب خورده شود، قطعا باعث افزایش وزن می شود. کربوهیدرات های موجود در پاستا به سرعت تبدیل به چربی می شوند.

بستنی

بستنی هم خوراکی فریبنده دیگری است که جذاب به نظر می رسد اما قطعا خوردن آن قبل از خواب ایده بدی است. بستنی منبعی سرشار از چربی و شکر است و اگر قبل از خواب خورده شود بدن فرصت سوزاندن این مقدار از چربی و شکر را نخواهد داشت.

یک تکه از پیتزا

اگر یک تکه پیتزای باقی مانده در یخچال خود دارید، بهتر است آن را برای ناهار نگه دارید. مواد چرب و روغنی پیتزا نه تنها باعث افزایش وزن می شود بلکه در صورت خورده شدن قبل از خواب می تواند باعث سوزش معده در طول شب شود. پیتزا خوراکی مناسبی برای قبل از خواب نیست.

سرلاک

سرلاک

یک کاسه سرلاک خوراکی مناسبی برای صبحانه است. اما برای قبل از خواب به دلیل داشتن مقادیر زیادی شکر و کربوهیدرات مناسب نیست و بدن شما فرصت سوزاندن آن را نخواهد داشت.

انواع شکلات

بسیاری از مردم نمی دانند که شکلات منبع کافئین است. به همین دلیل خوراکی ای نیست که بخواهید قبل از رفتن به تخت خوابتان بخورید. اگر شما قبل از خواب از نوشیدن قهوه اجتناب می کنید باید از خوردن شکلات نیز دقیقا به همان دلیل خودداری نمائید. زیرا این 2 خوراکی از یک خانواده هستند.

الکل

حتی اگر بعد از نوشیدن الکل بتوان سریع تر خوابید اما قطعا نمی توان خواب با کیفیت داشت. نوشیدنی های الکلی علاوه بر مضرات فراوان دیگر قطعا برای خواب افراد خوراکی مخربی هستند. نتایج 27 پژوهش مختلفی که اخیرا انجام شده اند نشان می دهند که اگر چه الکل می تواند به سریع تر خوابیدن افراد کمک کند و برای مقطعی آن ها را به خواب عمیق ببرد، اما مدت مرحله REM را کاهش خواهد داد. REM یکی از مراحل مهم در چرخه خواب است و کاهش مدت آن موجب خواب آلودگی و کاهش تمرکز فرد در روز بعد خواهد شد.

فلفل

فلفل بنا بر طبیعتی که دارد نه تنها منبعی سرشار از کربوهیدرات است بلکه دارای کالری زیادی هم هست. خوردن مقدار زیادی از این خوراکی پر کالری امکان خوابی با کیفیت را از شما سلب خواهد کرد و البته به دلیل این که بدن شما بلافاصله پس از دریافت مقدار زیادی کالری به خواب فرو رفته است قادر به سوزاندن این مقدار کالری نخواهد بود و شما با افزایش وزن مواجه خواهید شد.

آن چه ما قبل از خواب می خوریم اثرات قابل توجهی در بدن شما در هنگام خواب دارد و رعایت نکات ساده ای مانند آنچه در این یادداشت آمد می تواند تأثیر بزرگی بر کیفیت خواب شما داشته باشد. ما پیشتر در یادداشت دیگری چند خوراکی مفید برای خوردن قبل از خواب را در مجله خواب داتیس معرفی کرده ایم که شما را به مطالعه آن دعوت می کنیم.

منبع :

https://healthypanda.net/10-foods-to-never-eat-before-sleeping/

10 خوراکی که قبل از خواب نباید خورد⇑

بازدیدها 6 زمان ها, 6 بازدیدهای امروز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.