فنگ شویی اتاق خواب برای شما خوابی بهتر به ارمغان می آورد

۰
فنگ شویی

فنگ شویی سیستم قوانین طبیعی چین باستان است که انتظار می رود جانمایی اثاثیه و چیدمان منزل را به شکلی تنظیم کند که جریان انرژی را به حداکثر برساند. کلمه فنگ در زبان چینی به معنی باد و کلمه شویی به معنای آب می باشد. این دو درکنار یکدیگر نماد جریان زندگی هستند که همه دوست دارد در خانه داشته باشند.

فنگ شویی اتاق خواب برای شما خوابی بهتر به ارمغان می آورد

تفاوتی نمی کند که شما تازه با مفهوم فنگ شویی آشنا شده باشید و قصد داشته باشید که کمی شادی به خانه خود ببرید و یا یک فرد با تجربه در این زمینه بوده و قصد افزایش سطح انرژی محیط زندگی خود باشید ، نکاتی که در ادامه این نوشته خواهید خواند کمک می کند تا اتاق خوابتان را برای خوابی بهتر آماده کنید.

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی معاصر در غرب در سال های 1970 توسعه یافت و برپایه روانشانسی چگونگی رسیدن به اهداف از طریق تمرکزی هدفمند بر جنبه های مختلف زندگی در کنار سبک سنتی اصول فنگ شویی که شامل جریان شی (به معنی انرژی) و تظاهرات یین و یانگ (ین و یانگ نشان دهنده قطب‌های مخالف و تضادهای جهان هستند) شکل گرفت.

ما نکاتی را در این یادداشت از مجموعه مجله خواب داتیس آورده ایم که کمک می کنند تا مطمئن شوید که جریان انرژی شما در جهت صحیحی قرار دارد و کمک می کند تا خواب خوبی داشته باشید.

13 نکته برای فنگ شویی در اتاق خواب

فنگ شویی برای مدت 5000 سال است که وجود دارد و همچنان مفید است . در حقیقت با زندگی مدرنی که شلوغ تر و پر دردسر تر است ، استفاده از این شیوه هرگز به اندازه امروز اهمیت نداشته است. برای این که از وجود تعادل در اتاق خوابتان اطمینان حاصل کنید به نکات زیر توجه کنید:

 • بر روی تشکی به اندازه بزرگ (180*200) یا خیلی بزرگ (200*200) سرمایه گذاری کنید.
 • تشک خود را در وسط اتاق قرار دهید و بیرون خط روبروی درب اتاق
 • پرده های قابل تنظیم استفاده کنید تا بتوانید جریان نور و هوا را به حداکثر برسانید
 • ابزارهای الکترونیکی و صفحه های نمایش را محدود کنید
 • حتما در دو طرف تخت خوابتان میز پاتختی داشته باشید
 • از لحاف و تشک هایی با مواد طبیعی و دوستدار محیط زیست استفاده کنید
 • از تن رنگ های خنثی و تسکین دهنده استفاده کنید. برای انتخاب رنگ می توانید از جدول رنگ فنگ شویی کمک بگیرید.
 • از شمع ها و چراغ های کم نور استفاده کنید
 • درب همه کمدها و کشوها را بسته نگه دارید
 • بالای تخت خواب خود از تاج تخت سختی استفاده کنید
 • از بکار بردن آینه ها بخصوص در ناحیه دید تخت خوابتان خودداری کنید
 • قفسه کتاب هایتان را به اتاق دیگری منتقل کنید
 • تنها کتاب هایی را که در حال حاضر می خوانید در اتاق خوابتان نگه دارید

چینش فنگ شویی اتاق خواب

بسته به آنچه که در اتاق خواب جریان دارد سطوح مختلفی از تجربه و تخصص فنگ شویی وجود دارد. در ادامه چند نکته پایه ای را که شما می توانید استفاده کنید آورده ایم:

نسبت به درب اتاق آگاه باشید

تخت را مستقیما با درب اتاق در یک خط قرار ندهید

فنگ شویی می گوید دو عدد نیاز است

دو طرف تخت خوابتان میزپاتختی داشته باشید

داشتن فضای کافی

تخت خود را از دو طرف قابل دسترسی نمائید

چند نکته و راهنمایی از یک استاد فنگ شویی

الن استیرلینگ ، استاد و مشاور فنگ شویی می گوید:

شما می توانید زیر یک پنجره نیز بخوابید به شرطی که پنجره کامل نباشد و دیواری نیز در پیرامون آن باشد و شما بتوانید با پرده ای آن را بپوشانید تا حس یک دیوار محکم را به شما بدهد. اما شما نباید هرگز زیر پنجره سقفی بخوابید. این موضوع نه تنها به لحاظ فنگ شویی برای خواب شما خوب نیست بلکه به لحاظ ایمنی نیز توصیه نمی شود.

به علاوه شما به یک شیء بلند در سمت چپ تخت خواب و شیئی کوتاه تر در سمت راست خود نیاز دارید. این کار به جریان انرژی در اطراف بدن شما کمک می کند. همینطور خوابیدن به پشت و به صورتی که سر به سمت شرق باشد میدان مغناطیسی زمین می تواند جریان انرژی پیرامون بدن را تسهیل کند (در صورتی که در نیم کره شمالی زمین هستید).

آینه ها مشکل بزرگی هستند چرا که شما هرگز نباید بتوانید خودتان را در حال دراز کشیده روی تخت ببینید. ضمیر ناخود آگاه شما نسبت به انعکاس تصویر هوشیار می ماند و در بهترین حالت خواهید توانست خوابی سبک داشته باشید. بهتر است روی آینه ها را با پارچه ای بپوشانید.

رنگ ها و شکل های هنری یک اتاق خواب فنگ شویی

برای دیوارها وآثار هنری داخل اتاق خوابتان از رنگ های نرمی مانند طیف رنگ های پوست استفاده کنید. این طیف رنگ از سفید تا قهوه ای شکلاتی تغییر می کند. در ادامه جدولی از چرخه رنگ هایی که رابطه فنگ شویی بین خلق و خو و رنگ را نشان می دهد آورده ایم که می تواند مفید باشد.

چرخه رنگ های فنگ شویی

با رعایت همین چند نکته ساده از فنگ شویی و ایجاد چند تغییر کوچک در اتاق خوابتان شما می توانید انرژی مثبت بیشتری وارد اتاق خوابتان کرده و خواب بهتری داشته باشید.

منبع:

https://www.dreams.co.uk/sleep-matters-club/feng-shui-bedroom-tips/

بازدیدها 1 زمان, 1 بازدید امروز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.