ترفندهای طلایی داشتن یک خواب راحت شبانه

0
ترفندهای طلایی خواب راحت در طول شب موضوع مقاله پیش روی شما می باشد.

ترفندهای طلایی خواب راحت در طول شب موضوع مقاله پیش روی شما می باشد. از تقلاهای طولانی در تخت خواب که در طول شب کلافگی و در طول روز بعد خستگی و خواب آلودگی را به شما تحمیل خواهد کرد رها شوید. برای آگاهی از انواع اختلالاتی که منجر به بی خوابی می شوند، مجله خواب داتیس را مطالعه نمائید.

ترفندهای طلایی داشتن یک خواب راحت شبانه

داشتن خواب کافی و با کیفیت برای سلامتی جسمانی و روانی افراد ضروری است. چند عمل ساده مربوط به بهداشت خواب و درمان های خانگی می توانند کیفیت خواب شما را به میزان قابل توجهی ارتقاء دهند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری توصیه می کند که افراد بالغ بین 18 تا 60 سال در طول شب 7 ساعت یا بیشتر خواب شبانه داشته باشند. اما طبق بررسی ها نزدیک به 20 درصد از افراد جامعه خواب کافی و با کیفیتی ندارند.

اختلال خواب مزمن می تواند وضعیت سلامتی شخص را به خطر بیاندازد. چاقی، بیماری های قلبی، افسردگی و دیابت از جمله بیماری هایی هستند که کمبود خواب مزمن می تواند علت آن ها باشد. خستگی و خواب آلودگی در زمان بیداری نیز می تواند خطر تصادفات و حوادث ناگواری را که بر اثر کم شدن تمرکز شخص اتفاق می افتد را افزایش دهد.

مرتب ورزش کنید

ورزش منظم مزایای زیادی برای سلامتی شما دارد، که شامل کاهش بیماری های قلبی عروقی، افزایش حجم عضلات، و کنترل بهتر وزن بدن می باشد. حدود 20 الی 30 دقیق ورزش کردن در طول روز می تواند به بهتر خوابیدن فرد در طول شب کمک کند. با این حال افراد باید از ورزش و فعالیت های بدنی شدید حدود 2 الی 3 ساعت قبل از خوابیدن خودداری نمایند، چرا که می تواند اثری معکوس داشته باشد.

یک تشک نو بخرید

در صورتی که تشکی کهنه شده باشد و یا مناسب شرایط جسمانی و عادات خواب شخص نباشد، منجر به معضلات خواب می شود. بر اساس تحقیقات بنیاد ملی خواب امریکا بهترین تشک ها حدود 9 الی 10 سال عمر مفید دارند. برای این که بتوانید تشخیص دهید که زمان تعویض تشک شما فرا رسیده است یا نه، می توانید از یادداشتی که پیشتر در مجله خواب داتیس در این مورد منتشر شده است کمک بگیرید.

هنگام خرید تشک نو دقت نمائید که تشک هم راحت باشد و هم حمایت کافی از بدن شما هنگام خواب فراهم آورد. عدم توجه به هر کدام از این دو نکته می تواند شما را از خریدی که انجام داده اید مایوس کند.

از نوشیدن الکل هنگام شب پرهیز کنید

الکل اثری آرام بخش دارد که به شخص کمک می کند به خواب برود اما الگوی خواب شخص را مختل می کند و دفعات بیدار شدن شخص در طول شب را بیشتر کرده و همچنین خروپف و آپنه خواب را تشدید می کند.

زمانبندی منظمی برای خوابیدن داشته باشید

زمانبندی منظمی برای خوابیدن داشته باشید

بدن انسان یک چرخه طبیعی خواب و بیداری دارد. خوابیدن و بیدار شدن در زمان های متفاوت در روزهای مختلف هفته این چرخه را تخریب می کند که به معضلات خواب منجر می شود. در صورت امکان افراد باید در طول هفته و حتی آخر هفته ها نیز در ساعات مشخصی خوابیده و بیدار شوند.

اتاق خواب خود را برای خوابیدن طراحی کنید

یکی از مهمترین ترفندهای طلایی خواب راحت داشتن اتاق خوابی مخصوص خوابیدن است. هر کسی می تواند با رعایت نکات زیر این ترفند پر اهمیت را پیاده سازی نماید:

  • دمای اتاق خواب خود را خنک نگه دارید
  • تجهیزاتی که سر و صدا یا نور تولید می کنند را از اتاق خارج کنید.
  • استفاده از پرده های ضخیم برای اطمینان از تاریک شدن اتاق هنگام خواب

زمانی را برای آرامش پیدا کردن اختصاص دهید

آرامش پیدا کردن قبل از خواب به شخص کمک می کند تا به راحتی به خواب برود. برای انجام این مورد از ترفندهای طلایی خواب راحت ، می توانید از تکنیک های زیر استفاده کنید:

  • انجام مدیتیشن یا یوگا
  • خواندن یک کتاب
  • گرفتن دوش یا حمام آب گرم

گوش کردن به موسیقی آرامش بخش

از نگاه کردن به مونیتورها و صفحه های نمایش موبایل ، تبلت ، لب تاپ یا تلویزیون خودداری نمائید چرا که نور این صفحه های نمایش خواب شما را مختل خواهد کرد.

پرهیز از وعده های غذایی سنگین قبل از خواب

خوردن غذاهای سنگین یا به شدت تند و فلفلی در ساعات نزدیک به زمان خواب می توان موجب دیرهضمی غذا شده و خواب شما را مختل نماید. افراد باید دو ساعت قبل از خوابیدن از خوردن این گونه خوراکی ها خودداری نمایند. در صورتی که شخص در این زمان احساس گرسنگی نماید بهتر است یک اسنک سبک و ساده بخورد.

از اتاق خوابتان تنها برای خوابیدن استفاده نمائید

هیچکدام از ترفندهای طلایی خواب راحت به اندازه چگونگی استفاده شما از اتاق خوابتان اهمیت ندارد. ایجاد رابطه ای قوی بین خوابیدن و اتاق خوابتان، مغز شما را طوری برنامه ریزی می کند که هنگام رفتن به تخت خواب، سطح هورمون های خواب در بدن شما افزایش پیدا کند. به این ترتیب می توانید خوابی راحت داشته باشید.

منبع

ترفندهای طلایی داشتن یک خواب راحت شبانه
5 (100%) 1 امتیاز

یک خبر خوش

خبر خوش پایانی این است که تشک و کالای خواب داتیس به منظور تامین رفاه حال مشتریان خود سرویس و خدمات ویژه ای را برای خرید تشک مموری فوم در نظر گرفته است که طی آن طبق نظر و سلیقه مشتری 4 مدل از تشک های مموری فوم داتیس ، با انتخاب شما و به صورت رایگان به همراه کادر مجرب و پرسنل آموزش دیده مجموعه داتیس ، به منزل و یا محل مورد نظر شما ارسال می گردد و به مدت 48 ساعت در اختیارتان قرار می گیرد تا با خوابیدن بر روی هر مدل از کیفیت و ویژگی های آن آگاه شوید و بتوانید انتخاب مناسبی برای خرید تشک خواب خود داشته باشید و در صورت عدم جلب نظرتان می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای تشک های ارسالی را به شرکت عودت دهید. جهت هماهنگی ارسال تشک می توانید با شماره های 021-88653710 و 0912-3232675 تماس حاصل فرمایید.

بهترین تشک های داتیس برای شما

بازدیدها 22 زمان ها, 2 بازدیدهای امروز

خواب, مجله ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.