لاتکس خوابی لوکس ، سالم و آرامش بخش برای شما فراهم می کند

0
لاتکس

لاتکس در واقع نوعی مموری فوم جدید است، با این تفاوت که این تکنولوژی جدید، سالم تر و خیلی راحت تر از تشک های مموری فوم قدیمی است. یک تشک لاتکس حاوی چه چیزهایی است؟ مزیت های این تشک نسبت به مموری فوم و فوم پلی یورتان در چیست؟ ما در این یادداشت به این پرسش ها پاسخ خواهیم داد.

لاتکس خوابی لوکس ، سالم و آرامش بخش برای شما فراهم می کند

یک تشک لاتکس از مواد طبیعی خالص ساخته شده است، نه از ترکیبات مواد مصنوعی. این تشک به منظور ارائه پشتیبانی و همچنین رها کردن نقاط تحت فشار طراحی شده است و برای افراد مختلف با انواع متفاوت نحوه خوابیدن یعنی خوابیدن به پشت ، طرفین و روی شکم ، مناسب است.

تشک لاتکس معمولا از چندین لایه فوم ساخته می شود که معمولا لایه های مرکزی آن سفت تر بوده و لایه های بالایی آن نرم تر هستند.

لاتکس چگونه تولید می شود؟

لاتکس طبیعی از شیره درخت لاستیک (درخت کائوچو) تولید می شود. این شیره در یک سطل جمع می شود و سپس درون یکسری قالب ریخته شده ، پوشانده می شود و مانند کیک پخته می شود. نوع تالالای قبل از این که پخته شود ، به صورت خلا بسته بندی شده و فریز می شود ، و به این ترتیب ساختار سلولی با ثبات تری دارد و نسبت به دانلوپ حس منحصر به فردتری ایجاد می کند. این کار همچنین باعث می شود تالالای تبدیل به کالایی گران تر شود. 

انواع لاتکس

  • دانلوپ

دانلوپ نوع فشرده تر و متراکم تر از بین دو نوع اصلی لاتکس است. فرایند تولید دانلوپ باعث می شود که رسوب طبیعی در انتهای تشک قرار گیرد و به این ترتیب تشکی فشرده تر و سنگین تر تولید شود. دانلوپ برای کسانی که به دنبال تشکی سفت و پشتیبانی کننده بدن هستند انتخاب مناسبی است. با این حال لایه های نرم تر دانلوپ می تواند انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد. این نوع از تشک برای افراد سنگین وزن مناسب تر است.

  • تالالای

لاتکس تالالای با سطح مخملی باشکوه و لوکس خود شناخته می شود. این تشک برای کسانی که به طرفین می خوابند ایده آل است ، چراکه فشار را از روی نقاط تحت فشار بدن در هنگام خواب بر می دارد و به نرمی لگن و شانه ها را نگه می دارد. فرایند تولید تشک تالالای باعث می شود که سطح فوم همگن تری داشته باشد و در نتیجه تشکی نرم تر و سبک تر باشد.

  • لاتکس مخلوط

این نوع تشک در فوم خود حدود 30 درصد لاتکس طبیعی دارد و مواد مصنوعی در هنگام تولید به آن اضافه شده است. این نوع تشک ها معمولا قیمت ارزان تری نسبت به دو نوع قبلی دارند.

تشک و کالای خواب داتیس در سال 2018 پس از تهیه گزارشی کامل و آشنایی با سلایق و عادات خواب مختلف، با بکارگیری لاتکس دانلوپ و تالالای در تولید تشک طبی آلپاکا موفق به ارائه محصولی طبیعی و بی عیب و نقص گردید که توانست طرفداران تشک های طبیعی لاتکس را جذب این محصول نماید و باری دیگر به تعهد خود در مقابل نیازهای مشتریان خود متعهد باشد.

تشک لاتکس

محتوای لاتکس

جمله ی «100% لاتکس طبیعی» برچسب گمراه کننده ای است، چراکه یکسری مواد نگهدارنده باید به شیره لاستیک (کائوچو) اضافه شود تا  بتوان لایه های فوم را تولید کرد. این نوع از جملات تبلیغاتی کاملا شفاف و دقیق نیستند.

خالص ترین این نوع تشک ها دارای حداکثر 97 درصد ماده طبیعی هستند و باقیمانده آن مواد نگهدارنده است. این افزودنی ها بطور معمول سولفور و اکسید زینک هستند ، که اولی باعث می شود شیره لاستیک سریع تر تبدیل به جامد شود و دومی به اکسیده شدن سریع آن کمک می کند.

مزایای خوابیدن روی تشک لاتکس

  • گرمتان نمی شود چراکه لاتکس قابلیت تنفس طبیعی دارد
  • نقاط تحت فشار را آزاد می کند
  • پشتیبانی محکمی ارائه می دهد
  • قابل سفارشی سازی شدن است
  • مواد شیمیایی ناملایم و سمی در آن وجود ندارد

تشک لاتکس در مقایسه با مموری فوم

مموری فوم ماده ای مصنوعی است در حالی که لاتکس ماده ای طبیعی بوده و از شیره درختان کائوچو گرفته می شود. مموری فوم ماده ای شیمیایی است در حالی که لاتکس کاملا طبیعی است.

مموری فوم ابتدا در کاهش و پخش کردن فشار تاثیر شگفت انگیزی دارد، این موضوع جای بحث ندارد اما کلمه کلیدی در این جمله «در ابتدا» است. مموری فوم گرمای بدن شما را نگه می دارد و به تشک اجازه می دهد با شما حرکت کند و نقاط فشار بدن شما را در آغوش بگیرد. این نه تنها باعث می شود شما گرمتان شود، بلکه سلامتی شما را نیز به خطر می اندازد. گزارش های زیادی از غلطیدن و افتادن از روی تشک مموری فوم وجود دارد. در حالی که تشک لاتکس به دلیل داشتن خاصیت تنفسی مناسب این مشکلات را ندارد.

بهترین راه انتخاب کدام است؟

در حالی که در مقایسه با تشک کاملا مموری فوم ، تعداد خیلی کمی تشک کاملا لاتکس در بازار وجود دارد، با این حال آنقدر تنوع گزینه های مختلف موجود در بازار زیاد است که شما در انتخاب بین آن ها دچار مشکل و سردرگمی خواهید شد. گشتن در بین جزئیات و متن های نوشته شده در مورد انواع این تشک ها می تواند فرایندی دشوار باشد. توصیه ما این است که به برند تولید کننده تشک توجه کنید و از تولید کننده ای خرید نمائید که در بازار کالای خواب دارای اعتبار خوبی است.

خبر خوش پایانی این است که تشک و کالای خواب داتیس به منظور تامین رفاه حال مشتریان خود سرویس و خدمات ویژه ای را برای خرید تشک در نظر گرفته است که طی آن طبق نظر و سلیقه مشتری 6 مدل از تشک های داتیس ، با انتخاب شما و به صورت رایگان به همراه کادر مجرب و پرسنل آموزش دیده مجموعه داتیس ، به منزل و یا محل مورد نظر شما ارسال می گردد و به مدت 48 ساعت در اختیارتان قرار می گیرد تا با خوابیدن بر روی هر مدل از کیفیت و ویژگی های آن آگاه شوید و بتوانید انتخاب مناسبی برای خرید تشک خواب خود داشته باشید و در صورت عدم جلب نظرتان می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای تشک های ارسالی را به شرکت عودت دهید. جهت هماهنگی ارسال تشک می توانید با شماره های 02188653710 و 09123232675 تماس حاصل فرمایید.

منبع:

https://savvyrest.com/blog/what-latex-mattress

لاتکس خوابی لوکس ، سالم و آرامش بخش برای شما فراهم می کند
5 (100%) 5 امتیاز

بازدیدها 12 زمان ها, 2 بازدیدهای امروز

خواب, مجله خواب داتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.