سلامتی پوست و زیبایی خود را با خوابی عمیق محافظت کنید

۰
سلامتی پوست

یکی از مهمترین کارهایی که می توانید برای حفظ سلامتی پوست خود انجام دهید خوب خوابیدن در طول شب است. در صورتی که هدف شما کاهش وزن، سلامت روان و یا زیبایی باشد، کلید رسیدن به هدف یک خواب خوب است. اما چه چیزهایی باعث می شود که خواب خوبی در طول شب داشته باشید؟ تغذیه و فعالیت های فیزیکی شما می تواند اثر مهمی بر کیفیت خواب شما و در نتیجه بر سلامتی پوست و زیبایی شما داشته باشد.

سلامتی پوست و زیبایی خود را با خوابی عمیق محافظت کنید

علاوه بر آن تشک شما نیز بر خواب و زیبایی شما تاثیرگذار است. شاید شما به این موضوع کمتر توجه کرده باشید اما کیفیت تخت خواب شما اثر مستقیمی بر کیفیت خواب شما دارد. ما در ادامه نگاهی خواهیم داشت بر اینکه چه اتفاقی در هنگام خواب برای شما می افتد که سلامتی پوست و زیبایی شما را تحت تاثیر قرار می دهد و چگونه می توانید محیط خواب خود را طوری تغییر دهید که از خواب خود بیشترین بهره را ببرید.

زمانی که نور جای خود را به تاریکی می دهد

دکتر ربکا کاذین ، پزشک متخصص در مرکز زیبایی و درماتولوژی جان هاپکینز، توضیح می دهد که : « خوب خوابیدن در طول شب خیلی مهم است، چرا که در این زمان پوست بهتر از همیشه قادر به ترمیم خودش است و بهتر از موقع روز، اکسیژن جذب می کند». در هنگام خواب همانطور که خواب ما از یک الگویی پیروی می کند ، پوست نیز برای بازسازی و بازیابی آب از دست رفته خود الگویی را پیروی می کند که برای حفظ سلامتی پوست ضروری است.

همچنین در این زمان بدن هورمون های رشد را تولید می کند. تولید هورمون های رشد تنها در زمان خواب عمیق اتفاق می افتد و برای ترمیم زخم ها و عملکرد صحیح سیستم ایمنی بدن ضروری است. جوان ماندن پوست و کاهش وزن و همچنین ترمیم سلول ها از نتایج عملکرد هورمون رشد است. ترمیم سلول هایی که در طول روز دچار آسیب و زخم و خراش شده اند برای حفظ سلامتی پوست حیاتی است.

اما اگر شما از خواب کافی محروم شوید، هورمون رشد کمتری تولید می شود. متابولیسم ترمیم سلولی، کند می شود و گردش خون در بدن کاهش پیدا می کند که در نتیجه خون جمع شده می تواند باعث ایجاد کبودی زیر چشم و بالارفتن فشار خون شود. لازم به ذکر است که سرخی و رنگ و روی پوست نیز از بین می رود. محرومیت از خواب، سلامتی پوست را بطور جدی تهدید می کند.

سلامتی پوست

چه مقدار خواب برای حفظ سلامتی پوست کافی است؟

همه ما عدد جادویی 8 را شنیده ایم. اما دکتر وینتر می گوید: «واقعا سخت است که مقدار ساعت دقیقی برای مقدار کافی خواب مشخص کرد، افرادی هستند که با هفت ساعت خواب به بهترین نتیجه از خواب خود دست پیدا می کنند». مقدار خواب کافی نیز مانند مقدار کالری کافی برای افراد مختلف تفاوت می کند.

آیا تشک شما بر سلامتی پوست تاثیری دارد؟

در کنار دوری از تکنولوژی های ارتباطی مانند چت کردن عامل مهم دیگری که می تواند بر کیفیت خواب و در نتیجه سلامتی پوست و زیبایی شما اثر گذار باشد انتخاب بهترین تشک برای خواب شماست. مهمترین عملکرد تشک حمایت از ستون فقرات، سر و گردن و نگه داشتن آن ها به شکلی راحت و طبیعی است. مشکل اینجاست که یک تشک مشخص وجود ندارد که بتواند برای همه این کارها را انجام دهد. به عبارت دیگر باید تشک مناسب خود را پیدا کنید.

چطور تشک مناسب خود را پیدا کنیم؟

خرید تشکی نامناسب خوابی بد و روزی همراه با خستگی و دردهای کمر و عضلات را در پی خواهد داشت. از این رو انتخاب تشک مناسب از اهمیت بسیاری برخوردار است. اینجاست که تکنولوژی تشک هوشمند به کمک شما می آید. سنسورهای پارچه ای (BODITRAK) ، تکنولوژی جدیدی است که شیوه ای جدید در زندگی مدرن محسوب می شود. این تکنولوژی که در کشور کانادا توسعه داده شده است، در ایالات متحده پس از تست های استاندارد به ثبت رسیده است.

این پارچه هوشمند دارای سنسورهایی است که به هنگام دراز کشیدن روی سطح آن فشار وارد شده را اندازه گرفته و آن را به نرم افزاری منتقل می کند که پس از تجزیه و تحلیل اطلاعات وارده، نواحی تحت فشار بدن را در صفحه ی نمایشگر نشان می دهد و میزان فشار وارده را مشخص می کند. مشاوران آموزش دیده می توانند با توجه به این اطلاعات ، پیشنهادی مناسب به شما ارائه دهند. گروه تشک و کالای خواب داتیس با تهیه این سنسورهای هوشمند و بکارگیری آن در طراحی تشک های خود این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورده است تا با تعیین وقت قبلی و مراجعه به کلینیک خواب داتیس، تشکی کاملأ مطابق با آناتومی بدن هر شخص تولید کرده و پاسخگو ی سلامت خواب آنان باشد.

با این فن آوری جدید که برای کمک به زندگی مدرن توسعه یافته است حالا دیگر میتوانید آسوده بخوابید 

بهترین تشک ، آن است که شما روی آن خواب بهتری داشته باشید. به همین دلیل تیم طراحی و تولید شرکت داتیس برای اینکه بتواند تشکی مناسب برای مشتریان خود تولید کند پیشنهادات و انتقادات مشتریان خود را در طراحی های خود لحاظ می کند. حفاظت از سلامتی پوست با استفاده از پارچه هایی که امکان تنفس کافی برای پوست فراهم نماید نکته دیگری است که تیم طراحی و تولید داتیس برای بدست آوردن آن تلاش می کند.

تشک لاتکس برای زوج ها مناسب تر است. لاتکس ماده ای طبیعی است که ضد آلرژی ، ضد باکتری و مقاوم در برابر کنه و قارچ است. این ویژگی ها می تواند برای سلامتی پوست شما خوب باشد.

تشک های فنری نیز در ترکیب با تکنولوژی های جدید می توانند راحتی و سفتی مناسب برای حمایت از بدن شما را فراهم کنند. به هر حال تشک مموری فوم ، تشک فنری و یا تشک لاتکس هرکدام را که می خواهید بخرید فراموش نکنید که قبل از خرید تشک ، آن را امتحان کنید. تشکی که برای خوابیدن راحت تر باشد ، امکان خوابی عمیق و آرام برای شما فراهم می کند که کلید رسیدن به زیبایی و حفظ سلامتی پوست می باشد.

خبر خوش پایانی این است که تشک و کالای خواب داتیس به منظور تامین رفاه حال مشتریان خود سرویس و خدمات ویژه ای را برای خرید تشک در نظر گرفته است که طی آن طبق نظر و سلیقه مشتری ۶ مدل از تشک های داتیس ، با انتخاب شما و به صورت رایگان به همراه کادر مجرب و پرسنل آموزش دیده مجموعه داتیس ، به منزل و یا محل مورد نظر شما ارسال می گردد و به مدت ۴۸ ساعت در اختیارتان قرار می گیرد تا با خوابیدن بر روی هر مدل از کیفیت و ویژگی های آن آگاه شوید و بتوانید انتخاب مناسبی برای خرید تشک خواب خود داشته باشید و در صورت عدم جلب نظرتان می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای تشک های ارسالی را به شرکت عودت دهید. جهت هماهنگی ارسال تشک می توانید با شماره های 02188653710 و ۰۹123232675 تماس حاصل فرمایید.

منبع :

https://www.health.com/beauty/how-the-mattress-you-sleep-on-actually-affects-your-beauty

بازدیدها 2 زمان ها, 2 بازدیدهای امروز

سلامت, مجله خواب داتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.