خانه / خواب / انواع تشک های موجود در بازار را بشناسیم و آگاهانه انتخاب کنیم

انواع تشک های موجود در بازار را بشناسیم و آگاهانه انتخاب کنیم

انواع تشک های موجود در بازار کار انتخاب و خرید را برای افرادی که به سلامتی و کیفیت خواب خود اهمیت می دهند دشوار کرده است. شناخت تفاوت های بین انواع گوناگون و تشخیص گزینه مناسب تبدیل به کاری پیچیده شده است. شرکت داتیس با ارائه اطلاعاتی مفید در مورد انواع مختلف تشک های موجود در بازار سعی دارد به افرادی که قصد خرید دارند ، در داشتن انتخابی بهتر کمک کند.

انواع تشک های موجود در بازار را بشناسیم و آگاهانه انتخاب کنیم

این که هنگام خواب چه لباسی می پوشید ، دمای اتاق خواب شما چقدر است ، همسر شما چقدر خروپف می کند ، یا اینکه آیا شما از وسایل الکترونیکی در تخت خوابتان استفاده می کنید ، همه و همه می توانند بر کیفیت خواب شما در طول شب اثر بگذارند. اما مهمترین و بزرگترین عاملی که شما باید به آن توجه کنید تشک شماست.

حقیقت این است که میزان شادابی و سرحال بودن شما در آغاز روز به میزان قابل توجهی به سن تشک شما ، وضعیت فعلی آن و تناسب تشکی که از میان انواع تشک انتخاب کرده اید ، بستگی دارد.

جدا شدن از تشک قدیمی

طول عمر انواع تشک های مختلف با هم متفاوت است اما در صورتی که تشک فعلی شما بیش از هفت سال کار کرده است ، زمان آن رسیده است که بررسی کنید ببینید آیا همچنان برای شما راحتی و پشتیبانی کافی فراهم می کند یا خیر. یک تشک خوب باید فشار را از روی مفاصل شما بردارد و در بدن شما ایجاد درد نکند.

به تدریج که تشک شما کهنه می شود قابلیت های خود را از دست می دهد و کیفیت خواب شما به مرور کاهش پیدا می کند. این فرایند به کندی صورت می پذیرد ، در نتیجه ممکن است شما حتی متوجه نشوید. شما باید کمی کارآگاه بازی در بیاورید و قطعات پازل را کنار هم قرار دهید تا متوجه تفاوت هایی که ایجاد شده بشوید.

شاید حس می کنید که لگن شما درد می کند و شما نمی توانید شب ها احساس راحتی داشته باشید و در نتیجه صبح ها با خستگی از خواب بیدار می شوید. حالا اگر تشک شما بیش از هفت سال عمر کرده است ، با در نظر گرفتن مشکلاتی که گفته شد ، احتمالا مشکل از بدن شما نیست ، بلکه تشک شما می گوید که وقت بازنشستگی اش رسیده است. حالا وقت آن است که برای خرید تشکی جدید ، انواع تشک های موجود در بازار را بررسی نمائید و تشکی مناسب برای خود انتخاب کنید.

انواع تشک های موجود در بازار

انواع تشک فنری

یک تشک فنری از پشتیبانی فنرهای استیل استفاده می کند. در بازار انواع تشک های فنری مختلفی وجود دارد ، که مهم ترین تفاوت آن ها در سیستم اتصال فنرهایشان می باشد. دو نوع تشک فنری متصل و تشک فنری منفصل یا پاکتی وجود دارد.

تعداد فنرها ، شکل و طراحی فنرها و اندازه سیم پیچ فنرها می تواند در انواع تشک های فنری مختلف با هم متفاوت باشد. روی فنرهای داخلی تشک ها با لایه ای از بالشتک یا موادی از قبیل انواع فوم ها ، پارچه ها و یا حتی با لایه ای از فنرهای استیل کوچک تر پوشانده می شود.

عموما تعداد بیشتر فنر ، به معنی پشتیبانی بهتر تشک از بدن شخصی که روی آن می خوابد است. انواع تشک های با فنر پاکتی یا منفصل مزیت هایی در عدم انتقال حرکت بر روی تشک نسبت به تشک های با فنر متصل دارند و درمقابل تشک های فنر متصل می توانند بسترهای نرم تری باشند.

تشک پوشیده شده با بالشتک

این نوع تشک ها ، لایه ای اضافه تر نسبت به انواع دیگر تشک دارند که از موادی از قبیل فوم یا فیبر تشکیل شده است و روی سطح بالایی تشک قرار دارد.

انواع تشک ترکیبی

این نوع تشک ها از ترکیب انواع تشک فنری با یک یا چند نوع فوم ، از قبیل پلی اورتان ، مموری فوم یا لاتکس و یا فوم های دارای ژل و دیگر مواد تشکیل شده اند. در این نوع تشک ها تلاش شده است همزمان از مزایای تشک های فنری و فوم های مختلف بهره برداری شود.

تشک فوم ویژه

انواع تشک ساخته شده از یک یا چند فوم ویژه برای پشتیبانی از افراد از خواص فوم ها استفاده می کنند. فوم ها ممکن است از پلی اورتان ، مموری فوم یا لاتکس و یا فوم های دارای ژل و موادی دیگر تشکیل شده باشند. فوم ها ممکن است در اشکال ، فشردگی و چگالی های مختلف تولید شده باشند و میزان راحتی ، حس متفاوتی داشته باشند.

تشک طبی ویسکوفوم داتیس از این نوع می باشد و در آن از فنر استفاده نشده و سیستم فوم فشرده دوراپدیک جایگزین فنر گردیده است. انواع تشک فوم بسته به نوع فومی که دارند مشخصات متفاوتی می توانند داشته باشند ، بطور مثال در پراکنده کردن گرما و خنک کردن بدن عملکردهای متفاوتی خواهند داشت.

تشک های ژلی

این نوع تشک ها از فوم های حاوی ژل استفاده می کنند. ژل ها با استفاده از تکنولوژی های متفاوتی به فوم اضافه می شوند و خواص ویژگی های گوناگونی را می توانند به انواع تشک اضافه کنند.

مموری فوم یا فوم هوشمند

فوم هوشمند نوعی فوم پلی اورتان فشرده با چگالی بالا است که شکل بدن شخص را به خود می گیرد. انواع تشک مموری فوم پشتیبانی خوبی از ستون فقرات و مفاصل ایجاد می کنند.

تشک لاتکس

این نوع تشک ها از فوم لاتکس برای ایجاد پشتیبانی از بدن فرد استفاده می کنند. فوم لاتکس ممکن است از لاتکس گیاهی طبیعی و یا از مواد نفتی ساخته شده باشد.

انواع تشک لاتکس ضمن ایجاد پشتیبانی مناسب از ستون فقرات و مفاصل ، بدلیل داشتن سوراخ هایی بر روی فوم جریان هوای خوبی را در اطراف بدن ایجاد می کنند. فوم لاتکس طبیعی نسبت به انواع مصنوعی آن ترجیح داده می شود.

تشک بادی

این نوع تشک ها از یک محفظه قابل تنظیم هوا برای ایجاد پشتیبانی از بدن استفاده می کنند. برخلاف انواع تشک مخصوص کمپینگ ، تشک های بادی خانگی از لایه ای از بالشتک یا فوم های مختلف برای پوشش روی تشک استفاده می کنند.

این تشک ها به شما امکان می دهند تا میزان سفتی تشک را تنظیم کنید. به علاوه امکان تنظیم جداگانه سمت های مختلف یک تشک را فراهم می کنند که برای زوج هایی که در انتخاب انواع تشک مناسب خود دچار اختلاف سلیقه هستند ، گزینه مناسبی است.

تشک آبی

این نوع تشک ها از یک محفظه آب برای ایجاد پشتیبانی استفاده می کنند. انواع تشک آبی به دو گروه تقسیم می شوند ، تشک های با کناره های سفت و تشک های با کناره های نرم.

انواع تشک آبی با کناره سفت معمولا از یک چارچوب چوبی پیرامون یک محفظه آبی مستطیلی شکل استفاده می کنند و نوع با کناره نرم معمولا از چارچوبی از جنس فوم برخوردار هستند. روی این تشک ها نیز با روکشی از بالشتک یا انواع فوم پوشیده می شود.

انواع تشک آبی می تواند به صورت جریان آزاد باشد که در آن آب به شکل آزادانه داخل محفظه موج می خورد و یا به شکل بدون موج باشد که از فیبر یا سوپاپ هایی برای محدود کردن جابجایی آب داخل محفظه استفاده می شود.

منبع :

https://bettersleep.org/mattress-education/mattress-types/

4.7/5 ( 6 بازدید )

این مقاله را به اشتراک بگذارید

انواع تشک های موجود در بازار را بشناسیم و آگاهانه انتخاب کنیم
4.7 (93.33%) 3 امتیاز
(میزان رضایتمندی کاربران)
Call Now Button