خواب و رویا به شما چه چیزهایی درباره خودتان می گویند؟

۰
خواب و رویا

خواب و رویا به ما می گویند که به چه چیزی فکر می کنیم و چه احساسی داریم. این خواب ها نه از آینده بلکه از زمان حال برای ما اطلاعاتی درباره خودمان دارند. در صورتی که بدانیم چگونه باید رویاهایمان را تعبیر کنیم، می توانیم از این اطلاعاتی که مغزمان برای ما فرستاده است، استفاده کنیم.

خواب و رویا به شما چه چیزهایی درباره خودتان می گویند؟

انسان ها از آغاز پیدایش خواب و رویا می دیده اند. در گذشته این تصاویر در ذهن خوابیده ما با مذهب ، جادو و نجوم مرتبط می شدند. این ارتباط با ماوراء الطبیعه همیشه جای شک و شبهه بوده است اما اکنون ما می دانیم که خواب هایمان اهمیت زیادی دارند. بعضی ها باور دارند که خواب هایی که می بینیم خبر از اتفاقی در آینده می دهند، اما روانشناس ها می گویند این رویاها بیشتر مسائلی را در مورد زمان حال فاش می کنند.

دسترسی به آنچه در ناخود آگاه ذهن ما وجود دارد کار پیچیده ای است اما خوشبختانه خواب و رویا به ما کمک می کند. در ادامه این مطلب به 7 پیامی خواهیم پرداخت که معمولا مغز ما برای ما می فرستد و به شکل رویاهای گوناگونی ظاهر می شود. البته همه خواب های ما به این شکل قابل تفسیر نیستند و بعضا اختلالات مربوط به خواب عمیق موجب دیدن کابوس هایی می شود که ما را از خواب بیدار می کنند.

شما باید درسی بگیرید

در صورتی که شما بطور مداومی خواب بدون در کلاس درس یا مدرسه را می بینید، این می تواند به معنای نیاز شما به گرفتن یک درس باشد. البته اگر شما در حال تحصیل هستید ممکن است این خواب و رویا تنها بازتاب اتفاقات روزمره باشند.

اما اگر شما مدتی پیش تحصیلاتتان را تمام کرده اید اما این روزها خواب بودن در مدرسه یا کلاس یا نشستن سر جلسه امتحانی را که برایش آماده نیستید را می بینید احتمالا ضمیر ناخود آگاه شما می خواهد به شما یاد آوری کند که یا از گذشته خودتان باید درسی بگیرید و یا درسی که باید بگیرید چیزی مربوط به زمان حال است.

شما احساساتتان را مدیریت نمی کنید

وقتی که شما بالای سر احساساتتان نایستید و آن ها را مدیریت نکنید ممکن است کنترل اوضاع از دستتان خارج شود. ذهن شما می داند که سرکوب احساسات و یا نادیده گرفتن آن ها کار سالمی نیست و به همین دلیل تلاش می کند به شما پیامی برساند. در این زمان شما ممکن است خواب آبی خشن و سرکش یا تاریک و ابری ببینید. مثلا آب باتلاقی یا موج های عظیمی را درخواب می بینید.

شما باید به چیزی بپردازید

همه ما در خواب و رویا ممکن است خود را درحال دویدن ببینیم یا خواب ببینیم که دنبال می شویم و این حتی می تواند باعث شود شما به نفس نفس زدن بیافتید. خوشبختانه فرار از کسی یا هیولایی در خواب به این معنا نیست که هدف قتل های سریالی قرار گرفته ایم. این بدان معنی است که شما باید به چیزی در زندگیتان بپردازید که تا کنون آن را نادیده گرفته اید.

معمولا این نوع خواب و رویا ها در ذهن می ماند و رشد می کند. موضوعی که شما به آن نپرداخته اید می تواند در شما اضطراب زیادی ایجاد کند. که باعث می شود شما با احساسات وحشتناکی مواجه شوید.

پرواز کردن در خواب و رویا

شما کنترل اوضاع را از دست می دهید

پرواز کردن در خواب و رویا نشان دهنده آن است که شما در حال از دست دادن کنترل اوضاع هستید. شما خواب می بینید که در حال افتادن هستید و در حال سقوط با اشیائی از قبیل خودروها و سیم های برق برخورد می کنید. این خواب شما را وحشت زده می کند چرا که حس می کنید چیزی شما را پائین می کشد و چیزهایی در مسیر شما وجود دارد در حالی که شما می خواهید پرواز کنید!

احساساتتان آسیب پذیر است

یکی از رایج ترین خواب هایی که افراد می بینند برهنگی در خواب و رویا است. مثلا شخص خواب می بیند که به مدرسه یا محل کار خود آمده است در حالی که لباسی تنش نیست و همه به او می خندند. ترسناک است. برهنگی در خواب معمولا به معنای آسیب پذیری احساساتتان است.  ممکن است شما به تازگی در برابر کسی که به خوبی نمی شناختید گریه کرده باشید و یا در محل کارتان کاری جدید و قابل توجهی انجام داده باشید که باعث جلب توجه دیگران شیده باشد.

شما از خودتان راضی نیستید

اگر در خواب و رویا به کسی آسیب رسانده یا کسی را به قتل می رسانید، نترسید دچار جنون نشده اید. در واقع اغلب کارشناسان خواب باور دارند که کشتن کسی در خواب به معنی کشتن بخشی از شخصیت خودمان است. اگر شما از بخشی از شخصیت خودتان راضی نیستید دیدن چنین رویایی به معنای این است که شما سعی دارید از آن خلاص شوید.

شما مضطرب هستید

هیچ چیز شما را سریع تر از خوابی که در آن چیزی را گم کرده باشید بیدار نمی کند. زمانی که شما منتظر اتفاق مهمی در زندگیتان هستید اعصاب شما تحریک می شود و این اضطراب به شکل احساس گم کردن چیزی در رویای شما انعکاس پیدا می کند. مثلا اگر آماده ازدواج می شوید ممکن است در خواب و رویا حوادث ناخوشایندی مربوط به مراسم عروسی خودتان ببینید.

منبع:

https://www.thetalko.com/15-messages-your-dreams-are-trying-to-send-you/

بازدیدها 3 زمان ها, 3 بازدیدهای امروز

خواب, مجله خواب داتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.