داروهای طبیعی برای خواب واقعا موثر از سرتاسر دنیا

۰
داروهای طبیعی برای خواب

داروهای طبیعی برای خواب ، گیاهانی هستند که در طول قرن ها توسط مردم برای بهبود اختلالات خواب استفاده می شده اند. فایده این درمان های گیاهی با تجربه ای طولانی تائید شده و امروزه از این خواص به شکل های جدیدی استفاده می شود. بطور مثال برخی از کالاهای خواب جدید از الیافی استفاده می کنند که خواص این گیاهان به آن ها افزوده شده است.

داروهای طبیعی برای خواب واقعا موثر از سرتاسر دنیا

اگر شما در سراسر دنیا به جستجو بپردازید خواهید دید که تنوع زیادی در روش ها و باورهای مربوط به سلامتی و درمان وجود دارد و بخصوص انواع مختلفی از داروهای طبیعی برای خواب را می توانید در جاهای مختلف مشاهده کنید. البته با وجود گوناگونی بسیار می تواند دید که همه این درمان ها حول غذاها ، روغن ها و ویتامین ها می گردد.

ما در این یادداشت منبع بسیاری از درمان ها و داروهای گیاهی و طبیعی را که مردم دنیا باور دارند برای داشتن خوابی خوب مفید و موثر هستند آورده ایم. از طریق این راهنما می توانید با داروهای طبیعی برای خواب آشنا شوید.

توصیه: قبل از افزودن هرگونه داروی طبیعی به رژیم غذایی یا سبک زندگی خود ابتدا با پزشکتان مشورت نمائید ، بخصوص در دوران بارداری این موضوع اهمیت زیادی دارد.

بهترین داروهای طبیعی خواب

اسطخدوس (اروپا و افریقا)

اسطخدوس احتمالا یکی از محبوب ترین داروهای طبیعی برای خواب است که با اثر آرام بخشی اش در آروماتراپی شهرت دارد. مطالعات نشان می دهند که اسطخدوس می تواند به شما کمک کند آرام شوید و حتی می تواند حس خواب آلودگی را افزایش دهد.

قرار دادن مقداری از این گیاه در اتاق خواب یا استفاده از پارچه تشک هایی که دارای رایحه اسطخدوس هستند می تواند به خواب شما در طول شب کمک کند.

سنبل الطیب (آلمان)

سنبل الطیب گیاهی گل دار است که در قسمت های مختلفی از دنیا از اروپا تا آسیا و آمریکا رشد می کند. شما می توانید از ریشه آن به عنوان نوعی مسکن استفاده کنید. خواص تسکین دهنده ریشه این گیاه ، آن را تبدیل به خواب آوری محبوب کرده است. خواص ریشه این گیاه در آلمان توسط آژانس نظارت دارویی این کشور مورد تائید قرار گرفته است.

اگرچه ریشه خشک شده این گیاه می تواند بوی بدی مثل بوی جوراب داشته باشد اما اجازه ندهید این موضوع شما را از بهره مندی از خواص آن محروم کند. سنبل الطیب یکی از محبوب ترین و موثرترین داروهای طبیعی برای خواب در دنیاست.

لوتوس وحشی (انگلستان)

لوتوس وحشی در شرق و جنوب شرقی انگلستان رشد می کند. البته بطور محدود در جاهای دیگر کشور نیز پیدا می شود و همچنین در استرالیا نیز رشد می کند. این گیاه به کاهش درد مفاصل و کاهش اضظراب کمک می کند. همچنین برای مقابله با سندرم پای بی قرار نیز مفید است. به علاوه اثر روان درمانی خفیفی نیز دارد که کمی شبیه به افیون عمل می کند.

استفاده از داروهای طبیعی برای خواب می تواند اثر خفیف تری داشته باشد اما عوارض داروهای شیمیایی را ندارد و از این جهت به کار بردن آن ها بیشتر توصیه می شود.

عناب چینی

عناب خشک (چین)

عناب چینی درخت کوچکی است که میوه های بادامی شکلی دارد ، وقتی خشک می شود شبیه به خرما به نظر می رسد. این میوه ها بصورت خشک شده استفاده می شود و برخی نیز معتقد هستند که هسته این میوه برای خواب مفید است. گفته می شود که عطر شیرینی که از این درخت متصاعد می شود عشق را در جوانان بر می انگیزد.

استفاده از این میوه یا هسته آن به عنوان یکی از داروهای طبیعی برای خواب در چین قدمتی طولانی دارد. البته خواص درمانی دیگر این میوه نیز در جاهای مختلف دنیا نیز همیشه مورد توجه بوده است.

بابونه (شرق اروپا)

این گیاه بومی کشورهایی چون کرواسی و صربستان است و بخصوص زمانی که چای آن تهیه می شود یکی از محبوب ترین داروهای طبیعی برای خواب محسوب می شود. بابونه به عنوان مسکن در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید چای بابونه را از سوپرمارکت ها تهیه کنید و  برای مزه دار کردن آن شیر و عسل و لیمو به آن اضافه کنید.

گل ساعت (امریکای شمالی و جنوبی)

برگ ها و ریشه گل ساعت از زمان بومیان امریکا به عنوان یکی از داروهای طبیعی برای خواب استفاده می شده است. گفته می شود که این گیاه باعث ترشح GABA در مغز می شود که یکی از انتقال دهنده های عصبی مغز بوده و اثر آرامش بخشی دارد. شما می توانید این گیاه را از دود کردن تا درست کردن دمنوش به شکل های مختلفی استفاده کنید.

بادرنجبویه

بادرنجبویه از خانواده نعناع است و طعمی بین نعناع و لیمو دارد. این گیاه بر گیرنده های GABA در مغز اثر می گذارد و باعث کاهش استرس و آرامش ذهن می شود. چای بادرنجبویه را می توانید از عطاری ها تهیه کنید. بادرنجبویه یکی از داروهای طبیعی برای خواب است که اگر به مدت 15 روز دوبار در روز استفاده شود می تواند مشکلات خواب شما را رفع کند.

پوست ماگنولیا

پوست ماگنولیا برای قرن های طولانی در چین به عنوان یکی از داروهای طبیعی برای خواب استفاده می شده است. این گیاه با کاهش هورمون کورتیزول که به هورمون استرس معروف است باعث می شود مغز شما آرام شده و آماده خوابیدن شود. تحقیقات علمی نشان می دهند که این داروی گیاهی باعث افزایش خواب عمیق (REM) در طول شب می شود.

منبع:

https://www.dreams.co.uk/sleep-matters-club/natural-sleep-remedies-around-world/

بازدیدها 1 زمان, 1 بازدید امروز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.