خانه / خواب / روی پاتختی کنار تخت خوابمان چه چیزهایی بگذاریم ؟

روی پاتختی کنار تخت خوابمان چه چیزهایی بگذاریم ؟

چیزهایی که هنگام خواب در محدوده دسترس خود قرار می دهید مسائل زیادی را در مورد شما و چگونگی خواب شبانه شما بازگو می کنند. در ادامه مادران وبلاگ نویس از چیزهایی می گویند که هنگام خواب، روی پاتختی کنارشان می گذارند، و این که این چیزها چگونه به آن ها کمک می کنند. مجله خواب داتیس توصیه می کند، شما نیز از راهنمایی های آنها استفاده کنید.

روی پاتختی کنار تخت خوابمان چه چیزهایی بگذاریم ؟

سه مادر وبلاگ نویس از چیزهایی می گویند که روی پاتختی کنار تخت خوابشان می گذارند. در ادامه چند توصیه از کارشناسان خواب می خوانیم و همچنین می توانید انواع مختلف پاتختی ها را در شکل و مدل های متنوع بر روی سایت داتیس مشاهده نمائید.

اشلی ورکمن، مادر دو کودک و وبلاگ نویس :

من از این که قبل از خواب برای آرامش پیدا کردن حدود بیست دقیقه کتاب بخوانم لذت می برم. این کار مرا از استرس روزانه دور می کند و باعث می شود به لیست کارهایی که باید انجام دهم فکر نکنم. من ترجیه می دهم در نور ملایم یک چراغ کم نور که روی پاتختی ام گذاشته ام مطالعه کنم و با نور موبایل و تبلت اذیت نشوم.

من عادت داشتم داستان های تخیلی مانند «دختر رفته» نوشته گیلیان فلین و یا «اعترافات یک معتاد به خرید» نوشته صوفی کینسلا را بخوانم . اما در پایان هر فصل ، نمی توانستم برای مطالعه فصل بعدی تا فردا شب منتظر بمانم و برای ساعت ها به خواندن ادامه می دادم و یا از فکر این که چه اتفاقاتی در فصل بعدی خواهد افتاد خوابم نمی برد.

این روز ها کتاب های خود یاری مانند « مزایای کامل نبودن » نوشته برن براون و یا « شما می توانید زندگیتان را بهبود ببخشید » نوشته لوئیس هی را می خوانم. این کتاب ها افکار مثبت را به ذهن من القا می کنند و باعث می شوند راحت تر به خواب بروم. به همین دلیل همیشه یکی از این کتاب ها روی پاتختی کنارم قرار دارد.

کیسیا همبریک، مادر دو کودک و وبلاگ نویس :

مهمترین وسیله مربوط به خواب که روی پاتختی من قرار دارد، دستگاه پخش عطر است. من از اسانس های روغنی برای ایجاد محیطی معطر استفاده می کنم که به خوابیدن من کمک می کنند. من همیشه از عطر اسطخدوس استفاده می کنم چون به من کمک می کند تا آرامش پیدا کنم . بعضی وقت ها هم آن را با اسانس چوب سدر مخلوط می کنم تا کمی تنوع ایجاد کنم.

بریان منز، مادر سه کودک و وبلاگ نویس :

بچه های من هر روز صبح زود ساعت 5:45 از خواب بیدار می شوند. بنا برین خیلی مهم است که بتوانم خواب کافی داشته باشم. من همیشه روی پاتختی کنارم یک ساعت زنگ دار دارم. دانستن این که چه ساعتی وارد تخت خواب شده ام به من کمک می کند تا دیرتر از 11 شب وارد تخت خواب نشوم و سریع تر به خواب بروم.

همچنین من از امکان صوت سفید (white noise) ساعت زنگ دار خودم استفاده می کنم. این گزینه بخصوص زمانی خیلی مفید است که یکی از بچه ها خوابش نبرده باشد و برای خوابیدن کنار من روی تخت خواب من آمده و بیدارم می کند. به علاوه من دو تا سگ هم دارم که وقتی نصف شب بیدار می شوند و پارس می کنند صوت سفید صدای مزاحم آن ها را در خود غرق می کند و خواب من خراب نمی شود. داشتن یک دستگاه صوت سفید روی پاتختی خیلی مفید خواهد بود.

گذاشتن گوشی موبایل روی پاتختی

تصور کنید که نیمه شب از خواب بیدار شوید و به هر دلیلی نیاز به کمک داشته باشید. مثلا متوجه ورود دزد به خانه شوید. یا بوی دود و آتش سوزی استشمام کنید. وجود گوشی کنار دستتان روی پاتختی به شما امکان خواهد داد که به سرعت با پلیس 110 تماس بگیرید و درخواست کمک کنید.

اما توجه داشته باشید که نور و صدای گوشی های موبایل می تواند خواب شما را خراب کند. درنتیجه بهتر است گوشی را در حالت بی صدا قرار داده و برای اینکه صفحه آن مرتبا روشن و خاموش نشود، اینترنت گوشی را نیز قطع کنید. در ضمن بهتر است ابزارهای الکترونیکی دیگر مانند تبلت را روی پاتختی قرار ندهید.

روی پاتختی

یک لیوان آب روی پاتختی

چه کسی دوست دارد ساعت 4 صبح از تخت خوابش بیرون بیاید و برای رفع تشنگی تا آشپزخانه برود. پس اگر روی پاتختی فضای کافی دارید می توانید یک لیوان آب ، برای مواقع تشنگی روی میز قرار دهید.

استفاده از کرم مرطوب کننده پوست

بخصوص هنگام زمستان که خشکی هوای داخل خانه باعث خشکی پوست و ایجاد خارش می شود، مالیدن مقداری کرم مرطوب کننده روی پوست دست و صورت می تواند به نرم نگه داشتن پوست کمک کند. بخصوص اگر نیمه شب بدلیل خارش پوست از خواب بیدار می شوید داشتن یک کرم مرطوب کننده پوست روی پاتختی به شما توصیه می شود.

در صورتی که به کرم های عطر دار حساسیت ندارید، توصیه ما استفاده از کرم هایی با عطر اسطخدوس است که می تواند در عین این که پوست شما را مرطوب می کنند با عطر آرامش بخش خود به خواب شما نیز کمک کنند. کرم هایی با عطر اسطخدوس برای روی پاتختی شما نیز مناسبت بیشتری دارند.

منابع :

https://www.sleep.org/articles/whats-on-your-night-table/

https://www.thespruce.com/bedroom-nightstand-essentials-350510

4.7/5 ( 7 بازدید )

این مقاله را به اشتراک بگذارید

روی پاتختی کنار تخت خوابمان چه چیزهایی بگذاریم ؟
4.3 (86.67%) 3 امتیاز
(میزان رضایتمندی کاربران)
Call Now Button