افزایش انرژی با خواب افزایش یافته و کارایی شما را افزایش می دهد

۰
افزایش انرژی با خواب

افزایش انرژی با خواب رابطه ای دوطرفه دارد و همانطور که داشتن خوابی خوب و کافی می تواند انرژی شما را افزایش دهد، افزایش فعالیت های روزانه نیز به شما کمک خواهد کرد شب ها خوابی بهتر داشته باشید. یاد گرفتن کارهایی که انرژی شما را در طول روز افزایش می دهد، می تواند شب نیز به بهبود کیفیت خواب شما کمک کند.

افزایش انرژی با خواب افزایش  یافته و کارایی شما را افزایش می دهد

چه اتفاقی می افتد اگر به شما بگوئیم که داروی معجزه آسایی وجود دارد که به شما کمک می کند عمر طولانی تری داشته باشید، حافظه شما را ارتقا می دهد، خلاقیت شما را افزایش می دهد، و شما را جذاب تر می کند. همچنین این دارو تمایل شما به خوردن غذاهای مضر و ناسالم را تعدیل می کند.

افزایش انرژی با خواب خوب حاصل می شود : با برداشتن قدم هایی برای بهبود کیفیت خوابتان می توانید با انرژی بیشتری از خواب بیدار شوید

این دارو احتمال سرماخوردگی، سرطان و آلزایمر، سکته مغزی، حمله قلبی و دیابت را کاهش می دهد. همچنین اضطراب و استرس را کاهش می دهد و باعث می شود جای بیشتری برای شادی در زندگیتان داشته باشید. مانند شکر روی کیک این داروی شگفت انگیز به شما کمک می کند انرژی بیشتر تولید کنید و درنتیجه عملکرد شما سریع تر شده و زندگی سریع تری نیز داشته باشید.

این داروی شگفت انگیز، خواب است. با این حال خبر بد این است که بسیاری از افراد نسبت به خواب توجه کمتری نشان می دهند و طبق آمارها حدود 30 درصد از مردم کمتر از 6 ساعت در طول شب می خوابند. غافل از این که کم خوابی می تواند موجب بیماری های مزمن بسیاری شود. ما در این یادداشت به رابطه افزایش انرژی با خواب خواهیم پرداخت.

انرژی با خواب کافی تجدید می شود

در طول یک خواب رضایت بخش، بدن شما توابع مختلفی از بدن را که در طول روز از آن ها کار می کشد، تجدید قوا می کند. یعنی دمای بدن، سیستم ایمنی و سطح هورمون ها و اشتهای فرد به غذا را تنظیم می کند. همه این عوامل بر میزان انرژی شما در طول روز تاثیر گذار هستند و به همین دلیل افزایش انرژی با خواب کافی تامین می شود و برای این که انرژی شما تجدید شود حفظ کارآیی این توابع ضروری است.

هر قسمت از بدن ما ضایعاتی تولید می کند که باید دفع شوند و مغز وظیفه مدیریت دفع این ضایعات را با تنظیم هورمون های مختلف به عهده دارد. اما خود مغز نیز ضایعاتی دارد که از زمان خواب ما برای دفع آن ها استفاده می کند. دفع این ضایعات به بافت های ما کمک می کند تا کارایی خود را حفظ کنند. بدن ما برای افزایش انرژی با خواب کافی این ضایعات را دفع و عملکرد قسمت های مختلف بدن بخصوص مغز را بهبود می بخشد.

در تحقیقی که بر روی موش ها انجام شد دانشمندان کشف کردند که در طول خواب ، مایع مغزی نخاعی به مغز پمپ می شود و ضایعاتی که عملکرد مغز را مختل می کنند را خارج می سازد. با بیدار شدن بدن جریان مایع مغزی نخاعی نیز متوقف می شود. این موضوع علت نیاز ما به خوابیدن را به خوبی نشان می دهد.

رابطه افزایش انرژی با خواب

رضایت از خواب مهم است

این که احساس خوبی نسبت به خواب خود داشته باشید ذهن شما را برای احساسات مثبت دیگر آماده می کند. بخشی از رابطه افزایش انرژی با خواب نیز به همین احساس پر انرژی بودن بر می گردد که رضایت از خواب به ایجاد چنین حسی کمک می کند همانطور که افسردگی با احساس خستگی ارتباط دارد.

پس با وجود این که احساس رضایت از خواب موضوعی ذهنی است، خروجی آن می تواند نتایجی قابل اندازه گیری بر کیفیت سلامتی شما داشته باشد.

خواب نامناسب و بی کیفیت سرعت عمل شما را کاهش می دهد

خواب بی کیفیت ، علاوه بر این که هنگام بیدار شدن به شما احساس گیجی می دهد، در طول روز نیز باعث احساس تنبلی و کسالت می شود. به عنوان مثال کم خوابی و بی کیفیتی خواب می تواند باعث چاقی و اضافه وزن شده و نداشتن خواب کافی نیز با افزایش دریافت کالری بدون هیچ افزایشی در مصرف انرژی می شود. به عبارت دیگر همانطوری که افزایش انرژی با خواب خوب امکان پذیر است عکس این موضوع نیز اتفاق می افتد.

چگونه می توان خوابی رضایت بخش داشت؟

در صورتی که حس می کنید خوب رضایت بخشی ندارید، نکاتی وجود دارند که می توانند کیفیت خواب شما را ارتقا دهند. داشتن تشکی نو و تمیز ، استفاده از ملحفه ها و بالش و لحافی خوب و با کیفیت ، محیط خوابی سالم و دنج ، اتاق خوابی خنک و تاریک و رعایت عادات خواب سالم می تواند به بهبود کیفیت خواب شما کمک کند.

اگرچه افزایش انرژی با خواب خوب و باکیفیت حاصل می شود اما داشتن خوابی خوب نیز مستلزم افزایش فعالیت های روزانه و رعایت بهداشت خواب می باشد. با برداشتن قدم هایی برای بهبود کیفیت خوابتان می توانید با انرژی بیشتری از خواب بیدار شوید.

منبع:

https://www.sleepfoundation.org/articles/why-improving-your-sleep-satisfaction-can-increase-your-energy-level

بازدیدها 1 زمان, 1 بازدید امروز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.