گوشی موبایل و خواب راحت چه رابطه ای با یکدیگر دارند؟

0
گوشی موبایل و خواب شما می توانند دشمن یکدیگر باشند.

آیا خوابیدن کنار گوشی موبایل برای بدن ضرر دارد؟ موقع خواب گوشی باید کنارمان باشد؟ استفاده از گوشی هوشمند و عوارض استفاده از گوشی هوشمند چه چیزی میتواند باشد؟ چرا باید هنگام خواب از گوشی موبایل فاصله بگیرید؟ ما سعی میکنیم در این مقاله درباره عوارض کم خوابی و بی خوابی صحبت کنیم و خطرات آن را تشریح کنیم. گوشی موبایل و خواب شما می توانند دشمن یکدیگر باشند. خوابیدن با گوشی موبایل در نزدیکی بدن می تواند بر عملکرد بخش های مختلف بدن تاثیر گذار باشد و ترشح چند هورمون خواب مهم را کاهش بدهد. کارشناسان خواب داتیس در یادداشت های قبلی نیز نسبت به این تاثیرات هشدار داده و توصیه می کنند گوشی موبایلتان را بیرون از اتاق خواب و یا دور از تخت خوابتان نگهدارید.

گوشی موبایل و خواب راحت چه رابطه ای با یکدیگر دارند؟

اگر شما هم مانند اغلب مردم هستید که آخرین کاری که قبل از خواب انجام می دهند (و اولین کاری که صبح هنگام بیداری شدن انجام می دهند) نگاه کردن به گوشی موبایلشان است، بد نیست این یادداشت کوتاه را مطالعه نمائید تا بدانید که این کار شما چگونه می تواند خواب شما را تحت تاثیر قرار داده و حتی منجر به بی خوابی شود.

آیا شما باید با گوشی موبایل خود در اتاق خوابتان بخوابید؟ اثرات زیان بار بالقوه نگه داشتن گوشی موبایل در نزدیکی محل خواب، چه چیزهایی می تواند باشد؟ به این که خوابیدن کنار تلفن همراه چه تاثیری بر خواب شما می گذارد، توجه کرده و تغییراتی را در محل خواب خود ایجاد کنید تا امشب خواب بهتری را تجربه نمائید.

گوشی های مدرن به لحاظ اثر گذاری بر خواب چه تفاوت هایی دارند؟

گوشی های تلفن از زمانی که الکساندر گراهام بل اولین تلفن را در سال 1876 میلادی برای اولین بار اختراع کرد، در پیرامون ما موجود بوده اند.  اما تغییرات ناگواری اتفاق افتاده است تنها مربوط به چند دهه اخیر است. گوشی های تلفن هم به لحاظ عملکرد و هم به لحاظ تاثیری که بر زندگی ما دارند تغییرات شدیدی داشته اند. مدت طولانی است که تلفن ها تنها برای صحبت کردن با افرادی که از ما دورتر هستند استفاده نمی شوند بلکه کاربردهای متنوع بسیاری پیدا کرده اند.

موبایل ها ، گوشی های همراه یا تلفن های هوشمند در حال حاضر به تنگی با زندگی ما پیوند خورده اند. این شاهکارهای تکنولوژی همانند کامپیوتر های جیبی کار می کنند. با این ها ما می توانیم فعالیت های بسیاری را که برای زندگی مدرن ضروری هستند انجام دهیم.

ما می توانیم تماس تلفنی برقرار کنیم، پیام ارسال کنیم، از مسیریاب های اینترنتی استفاده کنیم، در اینترنت جستجو کنیم، پاسخ ایمیل هایمان را بدهیم، از شبکه های اجتماعی از قبیل فیسبوک، اینستاگرام یا تلگرام استفاده کنیم. ما حتی می توانیم بازی کنیم یا تعدادی از وظایف روزانه خود را با آن ها مدیریت کنیم. خوب البته که تعجبی ندارد که برخی از این عملکردها تا زمان خواب ما ادامه پیدا کند.

کاهش خواب

بسیاری از فعالیت هایی که با گوشی موبایل انجام می دهیم نوعی اشتیاق افزاینده به ریفرش کردن، چک کردن، پاسخ دادن، خواندن، دنبال کردن، ارسال کردن و کلیک کردن یا بازی کردن ایجاد می کنند. این ها حس خوبی می دهند و فرصت های نامحدودی برای تکرار و ادامه دادن فراهم می کنند. این موضوع متوقف کردن فعالیت و کنار گذاشتن گوشی را سخت کرده و زمان زیادی را از فرد می گیرد و خواب او را عقب می اندازد.

این موضوع در صورتی که مقدار خواب مورد نیاز شخص تامین نشود، می تواند اختلال بی خوابی را تشدید کند. ذهن می تواند بیش از اندازه فعال شده و درگیر فعالیت های مربوط به گوشی موبایل شود که فرد را بی خواب می کند.

نور

به علاوه نور گوشی موبایل ، تبلت، یا صفحه نمایش کامپیوتر، می تواند توان به خواب رفتن را تحت تاثیر قرار دهد. مقدار کمی از نور مصنوعی این صفحه های نمایش می تواند منجر به تاخیر در چرخه طبیعی خواب بدن شود. این موضوع بخصوص در افرادی که عادت به شب بیداری دارند منجر به یک تاخیر فاز طبیعی می شود.

در صورتی که نور خورشید در طول روز توسط این افراد به اندازه کافی دریافت نشود تا با تاثیرات آن مقابله کند بطور قطع این افراد دچار بیماری بی خوابی و خواب آلودگی در طول روز خواهند شد.

گوشی خودتان را بیرون از اتاق خواب نگه دارید

خطرات نگه داشتن گوشی موبایل در اتاق خواب

برای این که گوشی خودتان را بیرون از اتاق خواب نگه دارید، دلایل قاطعی وجود دارد. گوشی موبایل و خواب قطعا ملازم خوبی برای هم نیستند و بیرون گذاشتن گوشی از اتاق خواب مطمئنا می تواند کمک کند تا از استفاده بیش از اندازه از گوشی و در نتیجه از دست دادن زمان خواب جلوگیری شود.

همچنین دور بودن گوشی از تخت خواب باعث می شود که نیمه شب بیدار شده و گوشی خود را چک نکنید. گاهی وقت ها دریافت خبری ناراحت کننده و یا هیجان انگیز می تواند باعث بی خواب شدن شما در نیمه های شب شود. به علاوه خطرات قابل توجه دیگری نیز وجود دارند.

گوشی موبایل برای جلب توجه شما جهت پاسخگویی طراحی شده است. زنگ ها و نورهایی دارد که توجه شما را جلب می کند. این موضوع نوعی هوشیاری را در شما بیدار  می کند. در صورتی که شما بخوابید در حالی که فراموش کرده باشید گوشی خود را در حالت پرواز یا سایلنت کامل قرار دهید، یک پیام ناخواسته می تواند خواب شما را مختل کند.

گوشی موبایل و خواب و شرط احتیاط

اگرچه بر مبنای گزارش سازمان غذا و داروی امریکا شواهد کافی برای تائید سرطان زا بودن میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط گوشی های موبایل وجود ندارد اما سازمان بین المللی تحقیق در مورد سرطان، آن را در لیست موارد بالقوه سرطان زا برای انسان قرار داده است.

شرط احتیاط این است که انسان قرار گرفتن در معرض امواج گوشی موبایل را به حداقل برساند و چه زمانی بهتر از زمان خواب برای این که مدتی از گوشی موبایلمان فاصله بگیریم. کارشناسان خواب داتیس در خصوص رابطه بین گوشی موبایل و خواب ، استفاده از آن را مغایر با بهداشت خواب دانسته و همواره توصیه کرده اند که این ابزارها را از تخت خواب خودتان دور نگه دارید.

منبع

گوشی موبایل و خواب راحت چه رابطه ای با یکدیگر دارند؟
5 (100%) 1 امتیاز

یک خبر خوش

خبر خوش پایانی این است که تشک و کالای خواب داتیس به منظور تامین رفاه حال مشتریان خود سرویس و خدمات ویژه ای را برای خرید تشک مموری فوم در نظر گرفته است که طی آن طبق نظر و سلیقه مشتری 4 مدل از تشک های مموری فوم داتیس ، با انتخاب شما و به صورت رایگان به همراه کادر مجرب و پرسنل آموزش دیده مجموعه داتیس ، به منزل و یا محل مورد نظر شما ارسال می گردد و به مدت 48 ساعت در اختیارتان قرار می گیرد تا با خوابیدن بر روی هر مدل از کیفیت و ویژگی های آن آگاه شوید و بتوانید انتخاب مناسبی برای خرید تشک خواب خود داشته باشید و در صورت عدم جلب نظرتان می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای تشک های ارسالی را به شرکت عودت دهید. جهت هماهنگی ارسال تشک می توانید با شماره های 021-88653710 و 0912-3232675 تماس حاصل فرمایید.

بهترین تشک های داتیس برای شما

1 بازدید امروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.