تشک فنری منفصل (پاکتی) چه تفاوتی با تشک فنری متصل دارد؟

تشک فنری منفصل (پاکتی) چه تفاوتی با تشک فنری متصل دارد؟

تفاوت فنرمنفصل و فنرمتصل در تشک فنری

تشک فنری تشکی است که در ساختار داخلی آن از فنر استفاده شده است. استفاده از فنر در ساختار تشک موجب نرمی آن می شود. در تولید برخی از تشک های طبی نیز برای اینکه نرمی بیشتری داشته باشند از فنر استفاده می شود.

اما تشک های فنری انواع مختلفی دارند که ما در این یادداشت یکی از دسته بندی های اصلی آن را مورد بررسی قرار داده ایم. احتمالا اصطلاحات تشک فنری با فنر متصل و یا با فنر منفصل را شنیده اید. اما این دو اصطلاح به چه معنی هستند و چه تفاوتی بین این دو نوع تشک وجود دارد؟

تشک فنری با فنر متصل چیست؟

فنر متصل (که همچنین با نام های فنر مارپیچ باز، میراکویل و فنر مارپیچ استاندارد نیز شناخته می شود) با یک سیستم فنری متصل به هم ، رایج ترین نوع فنر استفاده شده در تشک های فنری است. برای سال ها تشک فنری بطور سنتی با این روش تولید می شده است. این روش به تولید کننده امکان تولید انبوه با هزینه تمام شده پائین فراهم می کند که باعث می شود این نوع تشک ها ارزان ترین تشک های موجود در بازار باشند.

تشک فنری با فنر متصل

یک تشک فنری دونفره استاندارد بطور میانگین 300 فنر در خود دارد. فروشندگان و تولید کنندگان تشک، اغلب از معیار فنریت تشک صحبت می کنند که مربوط به ضخامت سیمی می شود که فنر تشک از آن ساخته شده است. هرچه عدد این معیار کوچک تر باشد به معنی آن است که تشک سفت تر خواهد بود. تشکی با معیار فنریت 12 درجه، تشکی بسیار سفت بوده و پشتیبانی مناسبی برای بدن فراهم می کند. اما اگر به دنبال تشکی نرم تر هستید درجه فنریت 13.5 می تواند در عین فراهم نمودن پشتیبانی مناسب، کمی نرم تر باشد.

بالا بودن درجه فنریت میله لبه تشک فنری اهمیت زیادی دارد. این میله سطح خواب تشک را می کشد و با کاهش خمیدگی کناره ها، کمک می کند تشک به شکل اولیه خود باز گردد.

آیا استفاده از تشک فنری با فنر متصل برای من خوب است؟

تشک فنری با فنر متصل مزایا و معایبی دارد که اهمیت آن بسته به نیاز شما می تواند تغییر کند. این تشک ها برای کودکان بین 3 تا 5 سال می توانند تشک مناسبی باشند.

مزایا : فنر متصل پشتیبانی خوبی فراهم می کند و به دلیل سفتی آن در تشک های ارتوپدیک مورد استفاده قرار می گیرد. نسبت به تشک فنری با فنر منفصل سبک تر است و حرکت دادن و پشت و رو کردن آن آسان تر است همچنین همراه با مموری فوم داخلی می تواند راحتی بیشتری فراهم کند.

معایب : به اندازه دیگر تشک ها تنومند نیست. وسط این تشک ها در طولانی مدت گود می افتد. همچنین تشک فنری با فنر متصل نمی تواند اختلاف وزن را کنترل کند و در تشک های دو نفره در صورت وجود اختلاف وزن می تواند موجب غلطیدن زوجین روی هم شود. ضمن اینکه لرزش ناشی از حرکت یکی از زوجین می تواند برای دیگری مزاحمت ایجاد کند.

تشک فنری با فنر متصل

تشک فنری با فنر متصل

 

تشک فنری با فنر منفصل چیست؟

تشک فنری با فنر منفصل پشتیبانی بیشتری نسبت به فنر متصل فراهم می کند. فنرهای جدا از هم در پاکت های کوچک مخصوص خود قرار می گیرند و بطور جداگانه و مستقل از هم عمل می کنند. تعداد فنر ها در این نوع تشک می تواند بین 600 تا 5000 فنر باشد. هرچه تعداد فنر ها بیشتر باشد پشتیبانی بهتری فراهم می شود.

تشک فنری با فنر منفصل

تعداد فنر، شاخصی در کیفیت تشک محسوب می شود اما تنها عامل نبوده و اجازه ندهید با تعداد فنرها  فریبتان بدهند.  تشکی پر از فنرهای بی کیفیت بهتر از تشکی با فنر کمتر اما با کیفیت بهتر نیست. برای انتخاب بهتر باید مجموع مشخصات مواد مورد استفاده در تشک را در نظر بگیرید. مواد مورد استفاده در سطح و بالای تشک و نیز موادی که داخل تشک را پر می کنند در تعیین قیمت و کیفیت تشک فنری موثرند.

عمر مفید تشک فنری با فنر منفصل حدود 7 الی 10 سال است.

آیا استفاده از تشک فنری با فنر منفصل برای من خوب است؟

مزایا : تشک فنری با فنر منفصل پشتیبانی بهتری برای بدن شما فراهم می کند. استفاده از فنر منفصل برای تشک های دو نفره بهتر از فنر متصل است چراکه مشکلات ناشی از کنترل وزن در این نوع تشک ها وجود ندارد.

معایب : به علت سنگینی ناشی از فشردگی مواد تشکیل دهنده این نوع تشک فنری ، حرکت دادن و پشت و رو کردن آن سخت است. در صورتی که شما مبتلا به انواع  آلرژی هستید، قبل از خرید، حتما مواد تشکیل دهنده این تشک ها را بررسی نمائید.

تشک فنری با فنر منفصل پاکتی

تشک فنری با فنر منفصل پاکتی

 

شرکت داتیس تعداد متنوعی از انواع تشک های فنر متصل و فنر منفصل را تولید کرده است که پاسخگوی نیازهای متفاوت افراد می باشد. برای پیدا کردن تشک مناسب خودتان مشخصات این تشک ها را با دقت مطالعه نموده و پس از آنکه از پیدا کردن بهترین گزینه مطمئن شدید، تصمیم به خرید بگیرید.

تشک فنری گزینه خوبی برای داشتن خوابی راحت است اما قبل از انتخاب باید اطلاعات کافی در مورد انواع مختلف آن داشته باشید. برای دریافت راهنمایی بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از گزینه پاسخگویی آنلاین ما در سایت استفاده نمائید.

خبر خوش پایانی این است که تشک و کالای خواب داتیس به منظور تامین رفاه حال مشتریان خود سرویس و خدمات ویژه ای را برای خرید تشک در نظر گرفته است که طی آن طبق نظر و سلیقه مشتری ۶ مدل از تشک های داتیس ، با انتخاب شما و به صورت رایگان به همراه کادر مجرب و پرسنل آموزش دیده مجموعه داتیس ، به منزل و یا محل مورد نظر شما ارسال می گردد و به مدت ۴۸ ساعت در اختیارتان قرار می گیرد تا با خوابیدن بر روی هر مدل از کیفیت و ویژگی های آن آگاه شوید و بتوانید انتخاب مناسبی برای خرید تشک خواب خود داشته باشید و در صورت عدم جلب نظرتان می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای تشک های ارسالی را به شرکت عودت دهید. جهت هماهنگی ارسال تشک می توانید با شماره های 02188653710 و ۰9123232675 تماس حاصل فرمایید.

منبع :

https://www.mybedframes.co.uk

مقایسه تشک فنری با فنر منفصل و فنر متصل ⇑

4.6/5 ( 5 بازدید )

این مقاله را به اشتراک بگذارید

 • داتیس

  22 سپتامبر 2018

  سلام وقت به خیر با توجه به نیاز شما در محیط کار می توانید از تشک های فنر منفصل با قیمت مناسب و یا تشک های فنر متصل میکرو استفاده بفرمایید

 • داتیس

  25 سپتامبر 2018

  سلام باید خدمتتان عرض کنم که مموری فوم در سطح بالایی تشک استفاده می شود و با سطح بدن شما تماس دارد ولی فنر در قسمت مرکزی تشک به عنوان هسته استفاده می شود و در کنار هم قرار گرفتن این ۲ بسیار ایده ال است

 • داتیس

  26 سپتامبر 2018

  بله دقیقا همین طور است. تشک مارگاریتا و یا رابون به این صورت هست که اگر به توضیحات این ۲ محصول مراجعه کنید به طور کامل شرح داده شده است.

4.5 (90%) 4 امتیاز
(امتیاز دهید امتیاز بگیرید)

دسته بندی مقالات

آخرین نظرات