تشک و کالای خواب داتیس
021 - 66402035

تشک خوشخواب مناسب برای کمر درد و تأثیر مستقیم آن بر روی خواب

تشک خوشخواب مناسب برای کمر درد و تأثیر مستقیم آن بر روی خواب
۵ (۱۰۰%) ۲ امتیازs

تشک خوب در سلامتی بدن به خصوص ستون فقرات نقش مهمی ایفا می‌کند. ما زمان قابل توجهی از عمر خود را در خواب می‌گذرانیم، بنابراین داشتن یک تشک  خوشخواب مناسب برای کمردرد و داشتن خواب خوب و پیشگیری از به وجود آمدن مشکلات دیگر ضروری است. استفاده از تشک غیر مناسب و غیر استاندارد می‌تواند باعث مشکلات عضلانی از جمله کمر درد بشود. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی تشک خوشخواب مناسب برای کمر درد بپردازیم.

بررسی تشک مناسب برای کمردرد

آیا شما در حال بررسی برای پیدا کردن یک تشک خوب برای کمر درد هستید؟ افرادی که دردهای مزمن مانند کمر درد را دارند، یکی از سخت ترین شرایط پزشکی را دارند و از هر تشکی نمی‌توانند استفاده کنند. این موضوعی است که روزانه زندگی میلیون‌ها نفر از مردم جهان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

از سوی دیگر افرادی هستند که تلاش زیادی برای یافتن بهترین تشک برای کمر درد می‌کنند تا بتوانند خواب راحت و آرامی را تجربه کنند. این عمدتا به این دلیل است که همراه با روشهای درمانی، تاکید شده است که داشتن تشک مناسب برای خواب به نظر می‌رسد می‌تواند بیشترین کمک را برای کاهش درد مزمن کمر و حتی جلوگیری از آن به طور کامل داشته باشد.

در حالیکه شناسایی بهترین و مناسبترین تشک خوشخواب همیشه بحث‌هایی به دنبال دارد، اما نتایج نظرسنجی‌ها و بررسی‌های متخصصان خواب نشان داده که انواع خاصی از تشک می‌تواند در بهبود و جلوگیری از درد بهتر از بقیه باشد.

علاوه بر روش‌های درمانی بهبود کمر درد، تاکید شده است که داشتن تشک مناسب برای خواب به نظر می‌رسد می‌تواند بیشترین کمک را برای کاهش درد مزمن کمر و حتی جلوگیری از آن به طور کامل داشته باشد.

کمر درد مزمن چه ارتباطی با تشک دارد؟

طبق مطالعات صورت گرفته اکثر درد پشت یا کمر ناشی از آسیب، فشار شغلی، فشار روزانه یا خواب بر روی سطح سخت یا ترکیبی از موارد بالا است. این یک مشکل بزرگ است و عامل اصلی ناتوانی در افراد زیر ۴۵ سال است. البته افراد جوان نیز در معرض خطر هستند و مراقبت از کمر در دهه ۲۰ و ۳۰ زندگی فرد می‌تواند از پیش آمدن کمردرد در سالیان بعد جلوگیری کند.

در حالی که تلاش‌های پیشگیرانه عمدتا بر روی عادت‌های روزانه تمرکز می‌کنند، توجه به کاهش درد کمر در رختخواب نیز اهمیت زیادی دارد. هنگامی که یک فرد بر روی تشک خوابیده است، بسیاری از فرایندها و تغییرات در بدن او ادامه دارد که بر کمر نیز تاثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، در حالی که فرد خوابیده است، فشار به تدریج از روی مهره‌ها برداشته می‌شود، این به این دلیل است که شخص در حالت خوابیده است و ایستاده نیست، بنابراین قسمت فوقانی بدن به ستون فقرات فشار نمی آورد.

در این شرایط، زمانی که  فرد بیدار می‌شود و به فعالیت‌های روزانه خود می‌پردازد، فشار با فعالیت‌های فرد، وزن او در حالت ایستاده و ….بر ستون فقرات در طول روز وارد می‌شود.

تأثیر این موضوع بر روی خواب، متعجب کننده است !!

ناراحتی کمر یک علت اصلی ناتوانی در جهان است. انجمن کایروپراکتیک آمریکا می‌گوید تا ۸۰ درصد از افراد آن را در برخی از لحظات زندگی خود تجربه می‌کنند.

درد عامل مهمی است که بسیاری از آمریکایی‌ها را از دریافت خواب کافی که نیاز دارند محروم می‌دارد. در واقع، اختلال خواب یک شکایت بزرگ در میان بیماران در معرض کمردرد یا مبتلا به کمردرد مزمن است.

طبق گفته بنیاد ملی خواب، افرادی که دچار مشکلی هستند، حدود ۴۲ دقیقه خواب کمتری در شب دارند.

افراد مبتلا به درد احساس می‌کنند که کنترل کمتری روی خوابشان دارند و بیشتر در مورد اینکه آیا آنها به اندازه کافی خوابیده اند یا خیر نگران هستند.

خبر خوبی که وجود دارد این است که شما می‌توانید کیفیت خواب خود را کنترل کنید. خرید یک تشک مناسب یک گام است که می‌تواند به طور قابل توجهی کیفیت خواب شما و همچنین سلامت شما را در حالی که شما بیدار هستید را بهبود بخشد.

تشک مناسب

بهترین انتخاب برای داشتن یک تشک مناسب

یک موضوع مهم این است که در هنگام خواب همترازی بدن حفظ شود، زیرا این موضوع نقش مهمی در بهبود کمردرد دارد. برای این منظور می‌توانید از تشک ‌هایی استفاده کنید که از جنس فوم بوده و متناسب با وزن هر قسمت از بدن بتواند همترازی بدن را حفظ کند.

چند سال پیش، پزشکان اغلب توصیه می‌کردند که افراد مبتلا به کمر درد بر روی یک تشک بسیار قوی و سفت بخوابند. اما نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که افرادی که روی تشک‌های بسیار سخت (گاهی اوقات  ارتوپدی نامیده می‌شوند) می‌خوابند، دارای کمترین کیفیت خواب هستند.

تشک‌های فوم با کیفیت بالا نزدیک‌ترین شکل به بدن در هنگام خواب را دارا هستند و با فرم بدن سازگار هستند. سازگاری به این معنی است که جنس آن اجازه می‌دهد که قسمت‌های وسیع تر بدن، مانند باسن و شانه‌ها، بیشتر در تشک فرو رود‌، در حالی که قسمت‌های سبک‌تر بدن مانند دور کمر و گردن فقط روی آن قرار گرفته باشد.

خواب در حالت طبیعی بدن، فشار وارد بر بدن را کاهش می‌دهد که معمولا باعث کاهش دردهای پشت و کمر می‌شود. این حالت به بدن اجازه می‌دهد تا نخاع به درستی تنظیم شود و صاف قرار گیرد. خوابیدن در سطح نامناسب بدن را مجبور به استراحت در زاویه ای غیر طبیعی کرده و مانع از آرامش یافتن عضلات بدن می‌شود.

چند سال پیش، پزشکان اغلب توصیه می‌کردند که افراد مبتلا به کمر درد بر روی یک تشک بسیار قوی و سفت بخوابند. اما نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که افرادی که بر تشک‌های بسیار سخت (گاهی اوقات تشک‌های ارتوپدی نامیده می‌شوند) می‌خوابند، دارای کمترین کیفیت خواب هستند.

در حال حاضر تشک ایده‌آل بر اساس وضعیت بدن هر فرد مشخص می‌شود. بعضی از افراد جنس فومی را ترجیح می‌دهند، در حالی که برخی دیگر جنس لاتکس را ترجیح می‌دهند. چیزهایی مانند مواد، ضخامت لایه و استحکام، وزن بدن، سبک خواب و سایر عوامل بر خواب تاثیر می‌گذارند. اما، چند دستورالعمل اساسی وجود دارد که می‌توانند به جستجوی شما کمک کنند.

تشک‌های فنری رایج  تخت و پهن هستند. جنس سفت آنها باعث می‌شوند که فردی که روی آن می‌خوابد بدنش ناهموار و ناراحت باقی بماند. سطوح صاف و سخت باعث می‌شود زمانی که فرد خواب است ستون فقرات او آن انحنای طبیعی را نداشته باشد و موجب می‌شود هنگامی که فرد بیدار می‌شود احساس کمردرد و خستگی داشته باشد

جنس‌های فوم یا لاتکس در این زمینه به خوبی عمل می‌کنند، زیرا به بخش‌هایی از بدن که نیاز به فرورفتن دارند، اجازه می‌دهند تا این کار را انجام دهند و در عین حال در مناطقی که باید صاف روی سطح قرار گیرند، به همین حالت قرار می‌گیرند.

شاید در مورد جنس های فومی این را شنیده باشید که بدن را گرم می‌کنند. امکان دارد برخی از جنس ‌های فومی که با مواد شیمیایی درست شده‌اند چنین خاصیتی را داشته باشند. اگر شما با این موضوع مشکل دارید می‌توانید از تشک‌ فوم طبیعی یا گیاهی استفاده کنید. در این صورت مشکل بازگشت گرما به بدن حل می‌شود. این تشک‌های گیاهی خنک‌تر و راحت‌تر هستند.

از بهترین تشک ایرانی طبی می‌توان به تشک طبی رابون و تشک طبی مارتلاتو اشاره کرد.

منبع:

/https://www.sleepjunkie.org/whats-the-best-mattress-for-a-bad-back

 

این مقاله را به اشتراک بگذارید

5 (100%) 2 امتیازs

دسته‌ها

آخرین نظرات

داتیس میگه :
با عرض ادب و احترام خدمت جنابعالی باید عرض کنم که شرکت جهت انجام گاران...
محمد امینی میگه :
پنج ماه پیش بنا به نظر کارشناسی که بازدید فرموده بودند به علت گود رفت...
داتیس میگه :
سلام وقت به خیر این مقاله تالیف گروه محتوای داتیس می باشد.اگر مقاله ای...
کولر گازی بانه میگه :
اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟...
فروش آنلاین گل و گیاه میگه :
سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم...
مهناز غلامی میگه :
به نظر من راهکار بهتر اینه که یک محافظ تشک بخریم که مشکل برامون پیش نی...
مریم سعادتی میگه :
سلام من تشکم لک شده بود و با شستشو لکش نمی رفت ولی به کمک مقاله شما مش...