بیدار شدن از خواب : چگونه می توانیم سحرخیزی را آسان تر کنیم؟

۰
بیدار شدن از خواب

بیدار شدن از خواب کار سختی نخواهد بود، اگر شما به اندازه کافی استراحت و تجدید قوا کرده باشید. در ادامه نکاتی را خواهید خواند که به شما کمک می کند سحر خیزی را برای خود آسان تر کنید.

بیدار شدن از خواب : چگونه می توانیم سحرخیزی را آسان تر کنیم؟

خبر خوب برای شب زنده دار ها ، و همه کسانی که با بیدار شدن از خواب هنگام طلوع آفتاب مشکل دارند : شما می توانید دوست داشتن صبح ها را یاد بگیرید. حتی تغییرات کوچک در عادت های روزانه می تواند خلق و خو و انرژی شما را بالا ببرد.

ترفند های کوچکی نیز وجود دارند که به شما کمک می کنند تا چشمانتان را باز کنید. زمانی که شما به اندازه کافی استراحت کرده و قوای خود را تجدید کرده باشید بیدار شدن از خواب کار سختی نخواهد بود.

ساعت زنگ دار خود را دور از دسترس قرار دهید

واقعیت این است که اگر شما یکی دو ساعت دیگر وقت خوابیدن داشته باشید ، زدن دکمه قطع زنگ ساعت کمکی به کمتر شدن خستگی شما نخواهد کرد. اما یک دلیل دیگر هم برای این که شما هنگام خوردن زنگ ساعت از خواب بیدار شوید وجود دارد.

از خواب بیدار شوید

خوابیدن و بیدار شدن از خواب هر روز در ساعت معین به تنظیم چرخه خواب بدن شما کمک خواهد کرد ، که باعث می شود شما هنگام صبح هوشیارتر باشید و شب ها هنگامی که زمان خواب می رسد خواب آلوده تر باشید.

در معرض تابش نور قرار بگیرید

به محض بیدار شدن از خواب پرده ها و کرکره ها را کنار بزنید ، یا به فضای بیرون قدم بگذارید. نور طبیعی باعث می شود مغز شما ساعت طبیعی بدنتان را تنظیم کند. اما اگر هوا ابری است چراغ ها را روشن کنید. یک ساعت چراغ دار نیز می تواند کمک کند و اتفاقا کمتر از ساعت زنگ دار اذیت کننده باشد.

اگر شما دچار مه مغزی صبحگاهی هستید ، یا دچار اختلالات فصلی یا افسردگی هستید ، از یک جعبه نور خورشیدی استفاده کنید. کمک می کند خلق و خوی بد شما برود و احساس بیداری بیشتری داشته باشید.

از ریخت و پاش سحرگاهی لذت ببرید

برای شکستن تمایل خود برای ماندن در بستر خواب ، برای صبح خود برنامه ای انگیزه بخش تدارک ببینید. شما می توانید وب سایت مورد علاقه خود را در حین خوردن صبحانه مطالعه کنید ، برای پیاده روی به یک پارک خوش منظره بروید. هر چیزی که شما را به هیجان می آورد و یا به شما لذت می دهد ، کمک می کند ذهن شما ، برای بیدار شدن از خواب پر انرژی تر باشد.

یک فنجان بزرگ قهوه بنوشید

کافئین انواع هورمون های بیداری مانند سراتونین و دوپامین را به مغز شما پمپاژ می کند ، خلق و خوی شما را بالا می برد ، انرژی شما را افزایش می دهد و به تمرکز شما کمک می کند. اما گر قهوه دوست ندارید یک لیوان چای سیاه یا سبز می تواند جایگزین خوبی باشد. چای نسبت به دیگر نوشیدنی های سالم ، کافئین بیشتری دارد.

یک برنامه عرق ریزی روزانه داشته باشید

پیاده روی سریع یا دویدن باعث می شود سرعت گردش خون شما افزایش پیدا کرده و سیستم عصبی بیدارتر شود. در صورت ورزش کردن شما صبح ها هوشیارتر خواهید بود و همچنین هنگام شب نیز راحت تر به خواب خواهید رفت و خواب خوب شبانه برای به موقع بیدار شدن از خواب لازم است.

سوخت گیری کنید

اشتها ندارید؟ به هر حال سعی کنید یک صبحانه کوچک بخورید. حتی لقمه کوچکی از تخم مرغ و نان غلات کامل تست شده ، به بدن شما انرژی مورد نیازش را برای ادامه راه خواهد داد. صبحانه به تمرکز شما نیز کمک می کند. همچنین کمک می کند صبح شما بیشتر حس صبح بودن داشته باشد بجای حس بیدار شدن از خواب در ساعتی از نیمه شب.

قبل از ساعت خواب خاموش کنید

نورهای روشن هنگام شب باعث کاهش سطح هورمون ملاتونین (هورمونی است که به خوابیدن شما کمک می کند) در مغز شما خواهد شد. این تنها لامپ های سقفی نیستند که خوابیدن شما را سخت می کنند ، تشعشعات نور موبایل ، کامپیوترها و تلویزیون نیز تولید ملاتونین را کاهش می دهند.

راه حل این است که یک ساعت قبل از خواب چراغ های پر نور و صفحه های نمایش تلویزیون ، کامپیوتر و موبایل خود را خاموش کنید. دیر خوابیدن باعث می شوند بیدار شدن از خواب هنگام صبح سخت تر شود.

یک روال آسایش خوب برای خود پیدا کنید

عصری آرامش بخش به شما کمک می کند شب راحت تر به خواب بروید. حداقل یک ساعت قبل از خواب از چک کردن ایمیل ها و هر گونه بحث کردن با خانواده دوری کنید. شما می توانید مدیتیشن کنید ، حرکات کششی انجام دهید و یک دوش آب گرم بگیرید یا داخل وان آب گرم دراز بکشید. یا یک کتاب بخوانید.

در صورتی که شما هفت ساعت کامل در طول شب می خوابید اما با این حال هنگام بیدار شدن از خواب باز هم احساس خستگی می کنید بهتر است تشک خودتان را عوض کنید. اگر با یک تشک مناسب باز هم مشکل شما ادامه پیدا کرد بهتر است به یک پزشک مراجعه کنید.

منبع:

https://www.webmd.com/sleep-disorders/ss/slideshow-wakeup-tips

بازدیدها 1 زمان, 1 بازدید امروز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.