شستن بالش ها و خشک کردن آن ها با دست و ماشین لباس شویی

0

شستن بالش آیا ضرورت دارد؟ آیا پس از شستشو بالش های ما کیفیت خود را حفظ خواهند کرد؟ زمانی که بالش هایمان کهنه ، پهن یا کمی چرک می شوند دچار دو دلی می شویم ، آیا باید آن ها را دور بیاندازیم و بالشی نو بخریم ، یا این که بالشی را که به آن عادت کرده ایم به طریقی احیا کنیم ؟

 شستن بالش ها و خشک کردن آن ها با دست و ماشین لباس شویی

بطور یقین یک بالش نو می تواند خیلی خوب باشد ، اما بعضی وقت ها شما می توانید زندگی را به بالش قدیمی خود که شب های زیادی را با آن سر کرده اید بر گردانید. دقیقا به همین دلیل در یادداشت پیش رو، مجله خواب داتیس ، راهنمایی را برای شستن بالش های مختلف ارائه داده است.

اگر شما دلایل بیشتری برای شستن بالش های خود نیاز دارید باید بدانید که ، بالش هایی که شسته نمی شوند می توانند تا یک سوم وزن خود از سلول های مرده پوست و کنه ها و حشرات رختخواب انباشته شوند. 10 درصد از وزن بالشی که به مدت دو سال مورد استفاده بوده است می تواند از کنه های مرده و باقیمانده های آن ها پر باشد. محققان دانشگاه منچستر توانسته اند در بالش هایی با میانگین عمر 1.5 تا 2 سال شانزده گونه مختلف قارچ را مشاهده کنند.

شما لباس های خود را پس از یک بار پوشیدن می شوئید. حداقل یکبار در ماه ، شستن بالش هایی که هر شب روی آن ها می خوابید ، می تواند به حفظ سلامت شما کمک کند.

نکته : هنگام شستن بالش هایتان ، همیشه از دستور العملی که تولید کننده برای نحوه شستشو ارائه داده است پیروی نمائید. این دستور العمل معمولا بر روی بر چسب بالش درج می شود. در غیر این صورت می توانید با وب سایت شرکت تولید کننده مراجعه نمائید.

مرحله اول : شستشو

اولین قدم در شستن بالش ها خیساندن آن هاست. بالش های فوم و پر را باید با دست شست.  بهترین راهی که ما برای این کار پیدا کرده ایم استفاده از یک وان حمام است. ابتدا وان حمام را به اندازه یک چهارم حجم آن با آب ولرم پر کنید. سپس از یک شوینده به اندازه یک پیمانه ماشین لباس شویی اضافه کنید.

بالش را داخل آب فرو کنین و داخل آب حاوی مواد شوینده به آرامی بمالید. سپس برای شستن بالش از کف و مواد شوینده به کمک یک دوش دستی آن را بطور کامل آبکشی کنید و همه کف را از آن خارج نمائید . بعد داخل یک حوله خشک بپیچید و تا می توانید فشار داده و رطوبت آن را بگیرید.

برای شستن بالش هایی که از فوم یا پر ساخته نشده اند می توانید از ماشین لباس شویی ، با دور ملایم استفاده کنید. از مقداری شوینده معمولی مخصوص ماشین لباس شویی استفاده کنید و تنظیمات آب آن را در حالت آب سرد یا ولرم قرار دهید و از آب داغ پرهیز کنید.

استفاده از ماشین لباس شویی برای شستن بالش ها

برای شستن بالش بهتر است از ماشین لباس شویی هایی که درب آن ها از بالا باز می شوند استفاده کنید و در هر سمت تشتک آن یک بالش قرار دهید. این کار باعث می شود که تعادل ماشین لباسشویی حفظ شود و از آسیب رسیدن به ماشین جلوگیری کند. ماشین هایی که از جلو پر می شوند نیز می توانند مورد استفاده قرار بگیرند اما باید حواستان به ماشین باشد ، چون ممکن است دچار آسیب شود.

شستن بالش در ماشین لباس شویی

برای شستن بالش ها اگر تولید کننده توصیه کرده باشد می توانید از نرم کننده پارچه نیز استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که قرار است 7 الی 8 ساعت سرتان را روی این بالش قرار دهید و هیچ کس دوست ندارد صورتش را روی چیزی بگذارد که بوی سفید کننده می دهد.

مرحله دوم : خشک کردن

پس از شستن بالش ها ، زمانی که آن ها آماده خشک شدن باشند می توانید از یک ماشین خشک کن استفاده کنید ، اما حواستان باشد که تنظیمات آن را روی درجه حرارت کم یا متوسط قرار دهید و از گزینه خشک کردن اتوماتیک استفاده نکنید. سنسور های ماشین خشک کن تنها رطوبت سطح بالش را تشخیص می دهند و احتمالا در پایان کار ، آب داخل بالش باقی خواهد ماند.

قبل از گذاشتن بالش ها در ماشین خشک کن دقت کنید که مواد پر کننده داخل بالش در یک گوشه آن جمع نشده باشد. این اتفاقی رایج در هنگام شستن بالش ها می باشد. در این صورت قبل از خشک شدن دوباره مواد آن را پخش کنید.

در صورتی که وضعیت هوا مساعد باشد می توانید بالش خود را از بند رخت نیز آویزان کنید تا خشک شود. صادقانه باید گفت که این روش در صورت امکان روش بهتر و مطمئن تری برای خشک کردن بالش ها می باشد و با این روش آسیب کمتری به آن ها وارد می شود و  بالش های شما شکل اصلی خود را پس از شستن بالش و خشک کردن آن حفظ خواهند کرد. ضمنا بهتر است بالش ها را به عرض پهن کنید و از سر آویزان نکنید تا مواد داخل آن در یک سمت بالش جمع نشود.

منبع :

https://www.slumbercloud.com/blog/washing-pillows/

شستن بالش ها و خشک کردن آن ها با دست و ماشین لباس شویی
4.7 (93.33%) 3 امتیاز

بازدیدها 57 زمان ها, 4 بازدیدهای امروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.