خانه / خواب / چرا محافظ تشک یکی از لوازم جانبی ضروری برای تخت خواب شماست؟

چرا محافظ تشک یکی از لوازم جانبی ضروری برای تخت خواب شماست؟

محافظ تشک ، اگرچه ممکن است به اندازه یک پتوی راحتی که توسط طراحان طراحی شده است، پر زرق و برق نباشد و یا به اندازه یک بالش دکمه دار دوست داشتنی و ناز ، تخت خواب شما را آراسته نسازد، اما ابزاری است که برای سال های طولانی به شما خدمت می کند و کارایی تشک شما را در سطح بالایی نگه می دارد.

چرا محافظ تشک یکی از لوازم جانبی ضروری برای تخت خواب شماست؟

زندگی تمیز یعنی حصول اطمینان از محیط خوابی عاری از هرگونه کنه، غبار، آلرژی زا ها و دیگر عناصر نامطبوع. اما چه چیزی زیر ملافه های شما در کمین نشسته است؟ خوشبختانه پاسخ کنه های غبار، لکه ها و کثیفی نیست. چیزی که باید آن جا باشد، یک محافظ تشک است، خریدی ضروری برای حفاظت از سرمایه ای که شما برای داشتن تشکی با کیفیت انجام داده اید.

5 دلیل قانع کننده برای استفاده از محافظ تشک

احتمالا شما بدون این که یک محافظ روی تشک شما را پوشانده و آن را در بر گرفته باشد، توانسته اید تا این نقطه از زندگیتان برسید. شاید حتی تاکنون درباره آن فکر هم نکرده باشید . اما این موضوع باید تغییر کند. ما چند دلیل کلیدی داریم که نشان می دهند چرا شما به یک محافظ تشک نیاز دارید.

1 – آن را تمیز نگه می دارد.

شما واقعا نمی خواهید بدانید که چه چیزهای ناخوشایندی ممکن است در بستر شما باشد؟ پاسخ مشخص است: سلول های پوست مرده، انواع مایعات بدن، و کنه های غبار و حشرات ریز دیگر که در بستر خواب رشد می کنند. با محافظ تشک ، شما از تشک خود در برابر گرد و غبار، لکه و کثیفی های نامطبوع حفاظت کرده و به افزایش طول عمر تشک خود کمک خواهید کرد.

2 – دفاعیات شما را می چیند.

زمانی که لباس های شما کثیف می شوند آن ها را در ماشین لباس شویی می اندازید. اما در مورد یک تشک، کار به این سادگی نیست. تمیز کردن لکه ها همیشه کار ساده ای نیست و اغلب جای لکه های مقاوم بعضا بوهای نامطبوع باقی می مانند. جارو کردن تشک توصیه می شود اما استفاده از یک محافظ تشک راه حل خیلی بهتری است و خیلی راحت تر می توان آن را تمیز کرد.

3 – از وارانتی شما محافظت می کند.

بسیاری از شرکت ها، محدودیت هایی برای گارانتی های خود قرار می دهند. اغلب مواقع یک تشک کثیف و پر از لکه از شمول گارانتی شرکت تولید کننده خارج می شود. در این حالت به دلیل وجود مقررات مربوط به بهداشت در صورتی که تشک شما دچار عیب و ایرادی شود شرکت گارانتی قادر به ارائه خدمات تعمیر برای تشک شما نخواهد بود. یک محافظ تشک از سرمایه شما محافظت می کند.

4 – حشرات را دور می کند.

حشرات در محیط های آلوده و کثیف رشد می کنند. آن ها در جستجوی غذای مورد علاقه خود، یعنی سلول های پوست مرده، در تشک ها لانه می کنند. یک تشک تمیز برنامه شام آن ها را خراب می کند. محافظ تشک شما را از خطرات و آسیب های ناشی از این موجودات مزاحم خلاص می کند.

5 – اجتناب از عوامل آلرژی زا.

افرادی که مبتلا به انواع آلرژی و یا آسم هستند از محیطی بدون مواد تحریک کننده بهره مند می شوند. مواد تحریک کننده اعم از گرد و غبار ، یا موی حیوانات خانگی می توانند باعث بروز مشکلات آلرژی و آسم در افراد مبتلا به این مشکلات شوند. از یک محافظ تشک استفاده کنید و با یک تشک تر و تمیز نفسی راحت بکشید.

انواع محافظ تشک

اما چه نوع محافظ تشکی باید بخرید؟

کیتلین هاف ، محقق سلامت و ایمنی در سازمان ایمنی مصرف کننده می گوید : دیگر روزهایی که محافظ تشک را تنها بر اساس سایز آن انتخاب می کردند گذشته است. امروزه محافظ های تشک در شکل های مختلف و با مواد و جنس های متفاوتی عرضه می شوند و گزینه های مختلفی را نسبت به نیاز شما ارائه می دهند.

یک محافظ تشک معمولی از تشک تنها در برابر سایش محافظت می کند و طول عمر آن را افزایش می دهد. در حالی که یک محافظ بهتر می تواند از تشک شما در برابر حشرات تخت خواب ، لکه ها، آلودگی های گرد و غبار و آلرژن ها محافظت کند. بسته به نیازی که دارید می توانید برند یا محصولی را انتخاب کنید که بهترین راه حل ها را برای مشکلات شما ارائه می دهند.

انواع محافظ تشک

محافظ تشک لایه دوزی (جذبی) از پارچه تشک و نوعی از الیاف سیلیکونی تهیه شده است که عرق بدن، آب، خون و یا هر مایع دیگری را که بر روی تشک ریخته شود، جذب کرده و مانع از نفوذ آن در تشک می شود. این مدل به راحتی قابل شستشو می باشد.

محافظ تشک ضدآب و یا همان واترپروف نیز از پارچه تشک تهیه می شود اما تفاوت آن با نوع لایه دوزی در این است که در این مدل الیاف سیلیکونی حذف گردیده و سطح زیرین پارچه با لایه ای از جنس لاتکس به نام (TPU) پوشش داده شده است. این لایه بسیار نازک بوده و ضخامتی حدود 0.3 میلی متر دارد که به راحتی هوا را از میان خود عبور می دهد و مانع از عرق کردن بدن می شود. در حالی که به هیچ عنوان مایعات از آن نمیتواند عبور کند و تشک شما همیشه سالم و تمیز می ماند.

کسی که مشکل خود کنترلی دارد و یا به دلیل داشتن بچه خردسال و یا حیوانات خانگی نیاز بیشتری به محافظت دارد می تواند نوع ضد آب را انتخاب کند. با این حال این نوع از محافظ ها در بازار قیمت نسبتا بالاتری دارند. در مقابل یک دانشجو که در محیط خوابگاهی زندگی می کند احتمالا به محافظی نیاز دارد که بتواند از بستر خواب او در مقابل حشرات و گرد و غبار و کثیفی ها محافظت کند و ضد آب بودن محافظ تشک برای او ضرورتی ندارد.

 

منبع :

https://restonic.com/blog/mattress-protector-necessary-bed-accessory-3492

4.4/5 ( 10 بازدید )

این مقاله را به اشتراک بگذارید

چرا محافظ تشک یکی از لوازم جانبی ضروری برای تخت خواب شماست؟
4.3 (86.67%) 3 امتیاز
(میزان رضایتمندی کاربران)
Call Now Button