چرا باید به دنبال آموزش سئو باشیم؟ + معرفی منبع جامع و عالی

چرا باید به دنبال آموزش سئو باشیم؟ + معرفی منبع جامع و عالی

میدانید به‌صورت میانگین سود رتبه سایتی که در لینک دوم نتایج گوگل قرار دارد نزدیک به ۳۰ درصد کمتر از سود رتبه سایت اول است؟

هرروز بر اهمیت سئو افزوده می‌شود و البته هرروز سئو سخت‌تر می‌شود. یک متخصص سئو همیشه سعی می‌کند خود را با آخرین تغییرات الگوریتم‌های گوگل به‌روز کنید تا بتواند با حفظ رتبه که کار بسیار سختی است، بازدیدهای مناسب را جذب کنند.

طبیعتاً سایت بدون بازدید ارزش خاصی نخواهد داشت. اگر دقت کرده باشید هر جا مردم حضور داشته باشند، حتماً تبلیغ یا یک نوع خدماتی هم در آن محیط است.

حال گوگل پتانسیل بسیار قوی درزمینهٔ نشان دادن سایت ما به مردم (وبگردان) دارد و شاید گفت قوی‌ترین ابزاری است که بتواند یک بازار هدفمند را به سمت ما هدایت کند. در اینجا است که یادگیری سئو اهمیت دوچندان پیدا می‌کند. به این خاطر که اگر شما در تلویزیون تبلیغ دهید عموم مردم که دارای همه نوع نیاز هستند تبلیغات شما را مشاهده می‌کنند و می‌توان به‌راحتی گفت که زیر ۱ درصد تبلیغات شما برای آن‌ها مفید خواهد بود. ولی در گوگل این‌طور نیست. به این خاطر که مردم زمانی که نیاز دارند در موتور جستجوی گوگل سرچ می‌کنند ولی در تبلیغات ممکن است زمانی به سراغ مردم برود که نیازی به آن تبلیغ ندارند.

سئو کردن بهترین تبلیغ ارزان است، آموزش سئو را جدی بگیریم

بنابراین این بزرگ‌ترین فرق گوگل با سایر محیط‌ها در ترغیب مشتری است. به عبارتی شما با سئو کردن و افزایش رتبه سایت با کمترین هزینه بیشترین مخاطب را به سمت خود هدایت می‌کنید.

سئو سایت را خودمان انجام دهیم یا متخصص سئو؟

سؤال مهمی است. این روزها همان‌طور که اشاره کردیم فرآیند سئو سازی و بهینه‌سازی اصولی یک سایت بسیار زمان‌گیر است. از طرفی پیچیده‌تر شدن الگوریتم‌های گوگل به طولانی‌تر شدن و سخت‌تر شدن این فرآیند تأثیر گذاشته است.

زمانی که سئو سایت وقت‌گیر باشد طبعاً هزینه سئو هم بسیار بالا خواهد بود به‌طوری‌که اکثر مدیران سایت‌ها توانایی پرداخت آن را ندارند و یا اولویت پرداخت را در پروژه سئو توسط متخصص سئو نمی‌دانند. در این صورت است که شما می‌توانید با آموزش سئو و یادگیری بهینه‌سازی اصولی، سئو کار سایت خود شوید.

نکته مهم در اینجا این است که قرار نیست شما یک متخصص سئو باشید. بلکه قرار است بتوانید به‌خوبی فرمان سایت خود را در گوگل به دست بگیرید. مثالی بزنم تا بهتر برایتان روشن شود:

اکثر ما رانندگی را آموختیم و در شهر رانندگی می‌کنیم ولی راننده شدن به معنی شرکت در مسابقات فرمول یک به شکل حرفه ای نیست، هر کسی می‌تواند راننده باشد ولی هدف تخصص داشتن نیست بلکه رفع نیاز است و این نیاز این هست که از مبدأ به مقصد بدون نیاز به کسی برسیم، حال ممکن است سرعت کمی داشته باشیم و یا مسیر را گم کنیم. این موارد مهم نیست  مهم این هست که خود در حال حرکت هستیم.

در یادگیری و کارکرد سئو هم این موارد دخیل است و هدف شما از دیدن اموزش های سئو این است که بتوانید فرمان سایت را به دست بگیرید و ترس را رها کنید.

از طرفی حتی اگر شما نخواهید پروژه سئو سایت خود را به دست بگیرید باز واجب است که درزمینهٔ سئو اطلاعات کسب کنید و بدانید سئو چیست و چه تکنیک‌ها و روش‌هایی وجود دارد که باعث می‌شود یک سایت در صفحه اول گوگل رتبه یک را کسب کند و همین‌طور چطور بتوان رتبه برتر در نتایج گوگل را حفظ کرد.

برای آموزش سئو باید چه کنیم؟

در ابتدا زمانی که شما قصد یادگرفتن سئو را دارید باید به دنبال یک منبع خوب، کامل و بروز باشید، منبع خوب همانند یک معلم در ابتدای کار می‌تواند به شما یک مسیر درستی را برای رسیدن به رتبه های برتر در نتایج گوگل بدهد. همیشه قدم اول سخت‌ترین و البته مهم‌ترین قدم‌ها در هر کاری است.

باید بدانید که دیدن آموزش هزینه زیادی طبیعتاً از شما می‌گیرد، البته هزینه همیشه به معنای مالی نیست. هزینه ممکن است زمانی هم باشد. ولی مهم این است که این هزینه در قبال هزینه های سئو توسط تیم سئو یا یک فرد متخصص در زمینه سئو بسیار بسیار کمتر است. از طرفی به شما دانشی افزوده می‌شود که خود این قیمت ندارد.

زمانی که شما یک منبع کاربردی و جامع برای دیدن اموزش های بهینه سازی وبسایت خود پیدا کردید باید در کنار این آموزش ها به دنبال ارتقای مهارت‌های شخصی خود باشید. بله درست خواندید. ارتقای مهارت‌های شخصی یک امر مهم در فرآیند بهینه سازی و افزایش رتبه سایت در نتایج گوگل است.

سئو کردن سایت آن‌هم توسط شما طبعاً وقت زیادی می‌خواهد و شما باید صبر خود را ارتقا دهید. در این دنیای امروز هرکسی تلاش کند و صبر را چاشنی این تلاش‌ها بکند قطعاً موفق می‌شود.

سپس شما درحالی‌که در حال خواندن استانداردهای اولیه سئو و اصول کلی آن هستید و در کنار آن به ارتقای مهارت‌های شخصی خود می‌پردازید، می‌توانید کم‌کم وارد تکنیک‌های سئو شوید و بعد از یادگیری این تکنیک‌ها باید تک‌تک روش‌ها و تکنیک‌های خود را ارزیابی کنید و اگر در این ارزیابی نتیجه خوب حاصل شد یعنی این روش خوب است و اگر نتیجه بد حاصل شد باید یک روش دیگری را اتخاذ کنید.

ما در میزفا قسمتی برای دوره جامع آموزش سئو داریم که به شما بسیار می‌تواند کمک کنید در این دوره آموزشی کامل سعی کرده موارد سئو تک‌تک رایگان و البته مفید برای همه نوع سایت همانند وردپرس و جوملا باشد. در این دوره به پیش‌نیازهای لازم درباره سئو اشاره‌شده و همین‌طور سرفصل ها به شکل منظمی چیدمان شده است تا شما بتوانید به‌راحتی سئو را یاد بگیرید.

چه مباحثی در این دوره ارائه‌شده

مقدمه سئو تا کلمات کلیدی

در ابتدای کار سعی کردیم کمی درباره اهمیت سئو حرف بزنیم از منابع مهمی همانند این سایت در این مسیر استفاده کردیم، مقدمات و همین‌طور تاریخچه سئو در موتورهای جستجو سخن گفتیم و بعدازآن به مهم‌ترین قسمت سئو یعنی کلمه کلیدی پرداختیم. کلمات کلیدی مهم‌ترین قسمت در سئو است و در انتخاب آن نیاز دارید وقت بسیاری بگذارید. ما در آموزش به شما یاد می‌دهیم که چطور بتوانید کلمات کلیدی مناسب را در بین انبوهی از کوئری (کوئری یعنی سرچ های کاربران) جدا کنید. به این دلیل که همه کوئری ها مناسب کسب‌وکار ما نیستند هرچند مربوط هستند.

کلمات کلیدی و آموزش سئو

سئو داخلی و تأثیر آن

سپس درباره سئو داخلی صحبت شده. همان‌طور که میدانید سئو به دو دسته‌بندی کلی تقسیم‌بندی می‌شود که اولی یعنی قدم اول که مهم است، سئو داخلی است و به همه عواملی که ما در داخل سایت انجام می‌دهیم و به آن دسترسی داریم گفته می‌شود، به عبارتی کنترل کامل بر روی این عوامل را داریم ولی دسته‌بندی بعدی سئو خارجی است که خارج از کنترل ما است و البته تأثیر ۵۰ درصدی بر روی سئو دارد. هرچند ما گفتیم خارج از کنترل است ولی می‌توان یک کنترل ۳۰ الی ۵۰ درصدی هم‌روی این موضوع داشت. یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در سئو خارجی دخیل است لینک سازی در سایت‌های دیگر هستند و طبعاً ما دسترسی به سایت های دیگران را نداریم مگر از طریق تبلیغ و … که بیشتر درباره آن صحبت خواهیم کرد.

آموزش کامل وبمستر تولز گوگل

برای اینکه بتوانیم فاکتورهای انجام شده در سئو داخلی و همین‌طور سئو خارجی را رصد کنیم بهترین ابزار که رایگان هم هست، ابزار وبمستر تولز است که البته اسم جدید آن سرچ کنسول است. سعی شده آموزش وبمستر تولز کاملی را پیاده‌سازی کنیم تا شما دوستان بتوانید با کمترین هزینه بهترین کنترل را روی سایت خود داشته باشید. در این ابزار انواع داده‌ها همانند اینکه در چه کلماتی سایت شما کلیک شده و یا در چه صفحاتی چه موقعیتی را در نتایج دارید، می‌دهد.

نحوه رفع خطاهای سئو

حال درباره سئو داخلی و خارجی می‌دانیم و بعد فهمیدیم چطور باید آن‌ها را پیدا کنیم و کنترل کنیم، قدم بعدی رفع خطاهایی هست که در این فرآیند پیداشده و ما سعی کردیم همه نوع خطاهایی که در ابزار وبمستر تولز گوگل است را مورد بررسی قرار دهیم. رفع ارور جدا از آنکه کمک می‌کند سئوی بهتری داشته باشید، می‌تواند در کسب تجربه کاربری هم تأثیری مثبت بگذارد. باید دقت داشته باشیم که استفاده از ابزار نقش مهم و حیاتی دارد چراکه ما چیزهایی را نمی‌توانیم ببینم درحالی‌که ربات به علت ۲۴ ساعت فعال بودن و همین‌طور کد نویسی که دارد می‌تواند به‌راحتی ببیند.

لینک سازی داخلی و خارجی

سپس درباره اهمیت لینک سازی داخلی صبحت شده که چطور بتوانیم به شکل صحیح و اصولی یک لینک سازی داخلی خوب داشته باشیم و بعد از آن چگونه به شکل طبیعی و سئو سفید در لینک سازی خارجی را پیاده‌سازی کنیم به شکلی که گوگل به سایت ما شک نکند و تأثیر مثبت بگذارد. باید بدانید که لینک سازی داخلی هرچقدر هم که بد باشد تأثیر منفی کمتری دارند تا لینک سازی خارجی بد. به عبارتی اگر شما یک لینک سازی خارجی نامناسب داشته باشید اثر منفی بیشتری دارد. بنابراین باید دقت کنیم که در کجا و چگونه و چه زمانی لینک سازی را انجام می‌دهیم.

بعدازآنکه این مسیر آموزشی را طی کنید به‌راحتی می‌توانید سایت خود را در نتایج جستجوی گوگل مدیریت کنید، حتی اگر خود شما قرار نیست سئو سایت را به دست بگیرید ولی دانش بسیار خوبی را کسب کرده‌اید که این می‌تواند مسیر ذهنی شما در کسب‌وکارتان را در فضای آنلاین مشخص کند و یک‌زبان مشترک با متخصص سئو پیدا می‌کنید که این خود اهمیت بسیاری دارد.

جهت کسب جزئیات بیشتر درباره دوره‌های جامع آموزشی می‌توانید به وب‌سایت میزفا به نشانی mizfa.com مراجعه نمایید.

منبع: وبسایت میزفا

4.5/5 ( 2 بازدید )

این مقاله را به اشتراک بگذارید

  • نویسنده: داتیس
  • تاریخ انتشار: 2 نوامبر 2018
  • نمایش :31 نفر
  • دسته: متفرقه
5 (100%) 1 امتیاز
(امتیاز دهید امتیاز بگیرید)

دسته بندی مقالات

آخرین نظرات