هنگام خریدن تخت خواب به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟

0
خریدن تخت خواب

خریدن تخت خواب کار ساده ای نیست. در بازار انواع مختلف و متفاوتی وجود دارد با این حال خیلی ها برای خرید عجله می کنند و برای انتخاب کالای مناسب خود، وقت کافی اختصاص نمی دهند. این یادداشت از مجله خواب داتیس ، راهنمایی برای خرید تخت خوابی مناسب است.

هنگام خریدن تخت خواب به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟

این که شما مشغول خواندن این یادداشت هستید نشان می دهد که از اهمیت تخت خواب و چگونگی حمایتی که از تشک و باکس ایجاد می کند مطلع هستید. گزینه های زیادی برای خریدن تخت خواب در بازار وجود دارند. اما شما چگونه انتخاب مناسب خود را انجام خواهید داد؟

اندازه تخت خواب

در صورتی که شما تشک خود را خریداری کرده اید، یا اینکه یک تاج تخت دارید که می خواهید از آن استفاده کنید، در این حالت اندازه تخت خوابی که می خواهید بخرید را می دانید. اما اگر غیر از این است شما باید در مورد اندازه تخت خوابی که می خواهید بخرید تصمیم بگیرید.

نکته اولی که باید مد نظر قرار دهید اندازه اتاق خوابتان است، چرا که تخت خواب بزرگترین قطعه از مبلمان یک اتاق خواب است. شما باید از این که تخت خوابی که می خرید، بین میزهای کنار تخت یا دیگر اشیاء اتاق به خوبی جا بگیرد، اطمینان حاصل کنید. در ضمن باید فضای کافی برای وارد شدن و خارج شدن از تخت خواب وجود داشته باشد.

در مرحله بعدی باید تشخیص دهید چه اندازه ای برای شما مناسب است. اندازه های رایج عبارت اند از: زوج یا توئین ، فول یا دوبل ، کوئین ، کینگ و کالیفرنیا کینگ 

انواع اندازه های مختلف تخت خواب

زوج یا توئین – TWIN : تخت خواب توئین معمولا در اندازه 90 در 200 سانتیمتر طراحی می شود. این اندازه برای خوابیدن افراد بالغ طول و عرض مناسبی ندارد. این اندازه اغلب برای اتاق کودکان استفاده می شود. در عین حال می تواند برای یک تخت جدا یا اضافی نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

فول – FULL : اغلب تخت خواب های فول عرض  120 سانتیمتر و طول 200 سانتیمتر دارند. این اندازه برای یک فرد مجرد اندازه مناسبی است و فضای کافی را فراهم می کند، اما برای دو نفر فضای آن تنگ خواهد بود.

کوئین یا ملکه – QUEEN : تخت خواب ملکه معمولا در اندازه 140 در 200 می باشد. اندازه تخت کوئین برای زوج هایی که تخت کوچکی می خواهند و ترجیح می دهند فضای باقیمانده بیشتری در اتاق خواب خود داشته باشند، مناسب است.

کینگ یا شاه – KING : تخت خواب شاه اغلب در اندازه 160 در 200 و گاها با طول بیشتر ساخته می شود. این اندازه برای زوج هایی که ترجیح می دهند فضای شخصی بیشتری داشته باشند ، انتخاب بهتری است. این اندازه در اتاق خواب شما فضای قابل توجهی را به خود اختصاص خواهد داد. بهتر است قبل از این که این اندازه را انتخاب کنید با کنترل مجدد اندازه اتاق خوابتان از داشتن فضای کافی اطمینان حاصل نمائید.

کالیفرنیا کینگ – CAL_KING : تخت خواب شاه کالیفرنیا با عرض 180 سانتیمتر و طول 200 سانتیمتر یا بیشتر برای یک اتاق خواب بزرگ یا خیلی بزرگ مناسب است. این اندازه به شما کمک می کند فضای خالی اتاق را پر کنید و محیط خواب مناسبی را برای خود فراهم نمائید. این اندازه فضای راحت و مجللی را برای خوابیدن فراهم می کند.

اگر قد شما بطور ویژه ای بلند تر از معمول است باید به دنبال تخت خواب های سایز بزرگ باشید. معمولا این نوع تخت ها بصورت سفارشی تولید می شوند.

سایز محافظ تشک

فریم های تخت خواب یا تخت پلت فرم ، کدام بهتر است ؟

تخت خواب های سنتی به یک باکس نیاز داشتند ، تشک روی باکس قرار می گرفت و چهار چوب تخت دور باکس قرار می گرفت. تخت پلت فرم نیازی به باکس ندارد. این تخت ها به دلیل کاهش هزینه از طریق حذف نیاز به خریدن باکسی جداگانه محبوبیت بسیاری پیدا کرده اند. اما در عین حال این موضوع به معنی کوتاه تر شدن ارتفاع تشک بوده و شما باید از کیفیت حمایت و پشتیبانی کافی از تشک خود اطمینان حاصل نمائید.

ارتفاع تخت خواب

ارتفاع تخت خواب

خیلی وقت ها افراد تنها به زیبایی و راحتی تخت خواب توجه می کنند ، اما ارتفاع تخت هم می تواند اثر زیادی بر سلامتی شما داشته باشد. شما هر روز باید روی تخت بروید و هر روز باید از روی آن بلند شوید. ژاپنی ها تخت های سنتی دارند که هم سطح زمین است و باور دارند که این موضوع به ارتباط بهتر روح با زمین کمک می کند. اما اگر شما دچار کمر درد یا مشکلات مربوط به آن هستید، باید بیشتر دقت کنید.

ارتفاع تخت خواب باید با قد شما هماهنگ شود و در صورتی که شما خیلی کوتاه یا بلند قد باشید باید نسبت به نیاز شما تنظیم شود. اغلب تشک ها حدود 40 تا 60 سانتیمتر ارتفاع دارند. برای اینکه در مورد ارتفاع تخت خوابی که می خواهید بخرید، قضاوت کنید در لبه تخت بنشینید. در صورتی که کف پاهای شما روی زمین قرار بگیرد و زانو های شما با لگن هایتان در خط مستقیم قرار بگیرند ، ارتفاع تخت برای شما مناسب است. اما اگر زانو های شما بالاتر از لگن شما قرار بگیرد ارتفاع تخت برای شما کوتاه است و در صورتی که کف پاهای شما روی سطح زمین قرار نگیرد ارتفاع آن برای شما بلند است.

اندازه استاندارد برای پایه تخت خواب حدود 18 سانتیمتر است. در صورتی که شما به ارتفاع کمتر یا بیشتری نیاز دارید می توانید از تخت هایی که پایه های قابل تنظیم دارند استفاده کنید و یا تخت خوابی را که مناسب اندازه شما ساخته شده باشد، پیدا کنید.

در وب سایت داتیس می توانید گزینه های مختلف و متنوعی را برای خرید یک تخت خواب مناسب پیدا کنید.

منابع :

https://www.bedframes.com/blog/archive/how-to-choose-the-right-bed-frame/

https://www.dreams.co.uk/sleep-matters-club/4-reasons-why-your-bed-height-actually-matters/

هنگام خریدن تخت خواب به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟
5 (100%) 6 امتیاز

بازدیدها 47 زمان ها, 3 بازدیدهای امروز

خواب, مجله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.