موی اسب چه مزایایی دارد که در تولید تشک های لوکس بکار می رود؟

0
موی اسب

موی اسب برای سال های طولانی یکی از مواد اصلی تشکیل دهنده تشک های سنتی بود. هیچ شکی نیست که مو و دم اسب به عنوان جزئی سطح بالا از اثاثیه منزل شناخته می شوند و در تولید تشک های لوکس نیز به کار می روند.

موی اسب چه مزایایی دارد که در تولید تشک های لوکس بکار می رود؟

مو و دم اسب می تواند به تنهایی به عنوان بخشی از مواد پرکننده تشک بکار رود و در عین حال می تواند به عنوان بخشی از یک ترکیب کلی برای تولید یک پارچه یا محصول اثاثیه مانند ترکیب موی اسب و پشم یا ترکیب آن با پنبه نیز استفاده شود. خصوصیات موی اسب خالص در ترکیب با مواد دیگر تغییر پیدا می کند اما این محصولات جای خود را در تولید تشک پیدا می کنند.

به عنوان مثال در ترکیب موی اسب با پشم باید نسبت ها به دقت بررسی شوند: موی اسب بیشتر باعث پشتیبانی بیشتر و پشم بیشتر باعث نرمی بیشتر تشک خواهد شد. استاندارد خاصی برای تولید این محصولات ترکیبی وجود ندارد و هر تولید کننده ای نسبت به ویژگی های خود نسبت های متفاوتی را به کار می گیرد.

مو و دم اسب مواد اولیه بسیار بادوامی محسوب می شوند و تقریبا هیچ چیز نمی تواند دوام آن را درون تشک تحت تاثیر قرار دهد. این محصول بر اثر استفاده زیاد فرو نمی رود یا نشست پیدا نمی کند. البته هنگامی که در یک ترکیب بکار گرفته می شود این مشخصات تغییر می کند. بطور مثال پشم پشتیبانی خوبی ندارد و ترکیب آن با موی اسب می تواند تعادل بهتری بدست بیاورد.

موی اسب خالص

مزایای موی اسب

در کنار ویژگی دوام بالا که در سطور فوق به آن اشاره کردیم ، موی اسب ، خاصیت تهویه فوق العاده ای دارد که جایگاه ویژه ای به این محصول می بخشد. سلول های باز و تو خالی این الیاف خاصیت جذب و پراکنده کردن رطوبت را داشته و هنگامی که درون تشک به کار می رود رطوبت اضافی بستر خواب را تخلیه کرده و محیطی مناسب برای خوابی راحت و سالم فراهم می کند.

رطوبت از بین حفره های تو خالی موی اسب عبور می کند و این ویژگی باعث می شود که اگر شما دم اسبی را خیس کنید و سپس بتکانید به سرعت خشک شود. اگر شما جزو افرادی هستید که زیاد عرق می کنید این ویژگی می تواند جذابیت زیادی برای شما داشته باشد. این محصول اجازه نخواهد داد تا افزایش دمای بدن و تعریق زیاد خواب شما را مختل کند.

موی اسب تحریک کننده آلرژی نیست

موی اسب مورد استفاده در تشک ها در اروپا توسط موسسات تحقیقاتی مستقلی مورد آزمایش قرار گرفته است و نتایج به دست آوده نشان می دهند که هیچگونه خاصیت حساسیت زایی در این نوع مو برای استفاده در تشک وجود ندارد. به علاوه به عنوان ماده ای ارگانیک با ویژگی ضد باکتری بودن طبیعی محیط خوابی بهداشتی فراهم می کند.

به علاوه موی اسب قبل از استفاده حرارت داده می شود که این موضوع موجب دفع پروتئین های روی آن شده و هنگامی که درون تشک بکار گرفته شود محیط رشد قارچ ها و کنه ها و دیگر عوامل آلرژی زا را فراهم نمی کند. قابلیت تنفسی بالای آن نیز کمک می کند تا رطوبت را در خود نگه نداشته و محیطی بهداشتی برای خوابیدن ایجاد کند.

استفاده از موی اسب در تشک لاتکس

در تشک هایی که از فوم لاتکس طبیعی ساخته می شوند ، کاربرد موی اسب متعادل ساختن خاصیت پس جستن لاتکس است که حسی بهینه به تشک می بخشد. اشخاصی که دوست دارند بهترین سطح از راحتی و پشتیبانی را داشته باشند تشک هایی با ترکیباتی از لاتکس و موهای اسب می تواند گزینه مناسبی برایشان باشد.

خوابیدن روی این تشک ها حس راحتی فوق العاده ای به همراه دارد و علاوه بر این دوام بالای این محصولات آن ها را به لحاظ اقتصادی نیز به گزینه ای مناسب و منطقی تبدیل می کند. این نوع تشک بهترین پشتیبانی از ستون فقرات و مفاصل شما را نیز مهیا می کند.

تهیه موی اسب

آیا فرایند جمع آوری موی اسب انسانی و اخلاقی است؟

این سوالی تامل برانگیز است ، بخصوص برای جامعه امروزی که از تلاش می کند تا از آسیب رساندن به حیوانات پرهیز کند. ما در این زمینه با پرورش دهندگان اسب صحبت کرده ایم و آن ها تاکید کرده اند که اسب ها برای برداشت مویشان مورد سوء استفاده قرار نمی گیرند و تهیه موی اسب به روشی غیر اخلاقی انجام نمی شود.

پرورش دهندگان اسب معتقدند که تهیه موی اسب از اسب های زنده امکان پذیر نیست و اسب ها مانند دیگر حیوانات نیستند که بتوان پشم آن ها را تراشید. اما آنچه که به دست می آید از اسب هایی است که به پایان عمر خود رسیده اند و پس از مرگشان پوست و موی آن ها جدا و برای تولید چرم یا مصارف دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

منابع:

https://johnryanbydesign.co.uk/understanding-beds/all-about-horsehair-2/

https://mysleepanddream.com/mattress-materials-benefits-of-horsehair/

https://www.flobeds.com/hastens/

امتیاز دهی

یک خبر خوش

خبر خوش پایانی این است که تشک و کالای خواب داتیس به منظور تامین رفاه حال مشتریان خود سرویس و خدمات ویژه ای را برای خرید تشک مموری فوم در نظر گرفته است که طی آن طبق نظر و سلیقه مشتری 4 مدل از تشک های مموری فوم داتیس ، با انتخاب شما و به صورت رایگان به همراه کادر مجرب و پرسنل آموزش دیده مجموعه داتیس ، به منزل و یا محل مورد نظر شما ارسال می گردد و به مدت 48 ساعت در اختیارتان قرار می گیرد تا با خوابیدن بر روی هر مدل از کیفیت و ویژگی های آن آگاه شوید و بتوانید انتخاب مناسبی برای خرید تشک خواب خود داشته باشید و در صورت عدم جلب نظرتان می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای تشک های ارسالی را به شرکت عودت دهید. جهت هماهنگی ارسال تشک می توانید با شماره های 021-88653710 و 0912-3232675 تماس حاصل فرمایید.

بهترین تشک های داتیس برای شما

بازدیدها 29 زمان ها, 2 بازدیدهای امروز

خواب, مجله ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.