تشک هیبریدی یا ترکیبی چیست و چه مزایا و معایبی برای کیفیت خواب شما دارد؟

۰
تشک هیبریدی

تشک هیبریدی (ترکیبی) پشتیبانی ، قدرت و امتیازات فوم را با نرمی و راحتی تشک فنری رایج ترکیب می کند. ترکیب فوم های لاتکس ، فوم ژل و دیگر انواع فوم و فنر نیز مزایای این فن آوری ها گوناگون را با یکدیگر ترکیب می کند. اغلب افرادی که از تشک های ترکیبی استفاده کرده اند از میزان راحتی و استراحتی که کسب کرده اند ابراز رضایت می کنند.

تشک هیبریدی یا ترکیبی چیست و چه مزایا و معایبی برای کیفیت خواب شما دارد؟

تشک هیبریدی از مموری فوم استفاده می کند که در سال 2008 میلادی به بازار عرضه شد. به دلیل شکایات مشتریان از عدم راحتی کافی در تشک های صد در صد مموری فوم و تشک های فنری رایج و ناکارآمدی این دو نوع تشک در حل مشکلات و اختلالات خواب ، سازندگان تشک ، این تکنولوژی جدید را توسعه دادند.

چه چیزی تشک هیبریدی را منحصر به فرد می کند؟

تشک هیبریدی مزایای حداقل دو نوع سیستم خواب مختلف را با هم ترکیب می کند و برای کسی که روی آن می خوابد بهترین میزان راحتی و پشتیبانی شخصی سازی شده را فراهم می کند. اما ترکیبات و تنظیمات تشک های ترکیبی که توسط تولید کنندگان مختلف عرضه می شود با هم متفاوت است.

استفاده از فنر

با این حال اکثر تشک های ترکیبی از یک سیستم فنری فلزی شبیه به تشک های فنری قدیمی استفاده می کنند. البته امروزه استفاده از فنرهای منفصل محبوبیت بیشتری دارد چرا که فنرهای مجرد بسته بندی شده در پاکت های جداگانه ، پشتیبانی بهتری برای بدن کسی که روی تشک می خوابد فراهم می کنند.

ضمن این که فنرهای منفصل صداهای آزار دهنده فنرهای سنتی را نیز نداشته و مهمتر از همه فشار وارده را به قسمت های دیگر منتقل نمی کنند. مساله انتقال فشار به سمت دیگر تشک برای خواب زوج ها اهمیت زیادی دارد. شما می توانید انواع تشک های فنر منفصل را در مجموعه تشک های داتیس پیدا کنید و با مطالعه مشخصات آن ها با این تکنولوژی بیشتر آشنا شوید.

استفاده از فوم

همچنین تشک هیبریدی یک یا چند لایه از مموری فوم یا لاتکس یا فوم پلی یورتان دارد که به منظور برداشتن فشار از روی کمر ، گردن ، شانه ها و لگن ها به این تشک ها افزوده می شوند. فنرهایی که در تشک های ترکیبی به کار می روند برای شخص حس جهشی و پشتیبانی تشک های فنری سنتی را در کنار شکل معین فوم های هوشمند یا ژلی فراهم می کند.

به علاوه در بازار تشک هایی وجود دارند که به آن ها نیمه هیبریدی می گویند. این تشک ها معمولا از ترکیب یک روتشکی از جنس فوم و یک تشک فنری معمولی ساخته می شوند. در این تشک ها سیستم فنری راحتی تشک های رایج را فراهم نموده و روتشکی پشتیبانی بیشتری فراهم کرده و از انتقال فشار جلوگیری می کند.

ویژگی های تشک هیبریدی

مزایا و معایب تشک هیبریدی

ویژگی های تشک هیبریدی بسته به نوع و تعداد فوم ها و فشردگی و تعداد فنرهایی که آن مدل مشخص از یک برند مشخص دارد ، تغییر می کند.

مزایا

راحتی برجسته : لایه رویی تشک هیبریدی معمولا از فوم پلی اتیلن یا لاتکس و یا ژل ساخته می شود که بدن را در آغوش گرفته و راحتی فوق العاده ای فراهم می کند. این ترکیب باعث می شود که وزن فرد به شکل بهتری روی تشک توزیع شود و فشار کمتری بر بدن فرد وارد گردد.

پشتیبانی عالی از بدن : تشک هایی که از فنر منفصل استفاده می کنند پشتیبانی خوبی از بدن هنگام خوابیدن به عمل می آورند و به افراد کمک می کنند که درد مفاصل و عضلاتشان کاهش پیدا کند.

ارزش مورد انتظار : تشک هیبریدی در عین فراهم کردن راحتی و داشتن دوام بالا به لحاظ قیمت نیز از مشابه تمام فوم خود ارزان تر است.

انعطاف پذیری: تشک هیبریدی نیاز ضروری به استفاده از باکس ندارد و می تواند آن را روی تخت خواب های پلت فرمی هم استفاده کرد. در ضمن با رواج بیشتر تخت خواب های تنظیم شونده ، انعطاف پذیری این تشک ها برای استفاده در این نوع تخت خواب های جدید مزیت مهمی محسوب می شود.

معایب

وزن : تشک هیبریدی معمولا از تشک های فنری معمولی سنگین تر است و این موضوع می تواند جابجایی و گرداندن تشک را سخت تر کند.

بوی شیمیایی : بعضی از تشک های ترکیبی به دلیل موادی که برای فوم و لایه های مختلف آن استفاده می شوند ممکن است بوی نامطبوعی داشته باشند که البته طی چند روز استفاده این بو از بین خواهد رفت.

دیر نرم شدن تشک : همه تشک ها بلافاصله پس از تولید نرمی مناسبی ندارند و پس از چند بار خوابیدن روی آن ها به نرمی ایده آل خود می رسند. برای تشک هیبریدی این زمان کمی طولانی تر خواهد بود.

آیا تشک هیبریدی برای شما انتخاب درستی است؟

خریدن تشک در واقع به معنی سرمایه گذاری بر روی سلامتی و شادابی زندگی شماست. شما حدود یک سوم از زندگی خود را روی تشک می گذرانید و البته کیفیت خوابی که بدست می آورید در باقی روز شما نیز تعیین کننده کیفیت زندگی شما خواهد بود.

برای این که مطمئن شوید که آیا تشک هیبریدی برای شما انتخاب مناسبی هست یا نه می توانید به نمایشگاه تشک و یا کلینیک خواب داتیس مراجعه نموده و انواع مختلف تشک های ترکیبی و غیر ترکیبی تولید شده توسط داتیس را تست کنید.

منبع:

https://www.sitnsleep.com/blog/everything-you-need-to-know-about-hybrid-mattresses/

بازدیدها 1 زمان, 1 بازدید امروز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.