آیا به اتو کردن سرویس خواب خود و روش انجام آن فکر کرده اید ؟

آیا به اتو کردن سرویس خواب خود و روش انجام آن فکر کرده اید ؟

اتو کردن سرویس خواب احتمالا آخرین چیزی است که هنگام مرتب کردن لحاف و ملحفه روی تخت خوابتان به آن فکر می کنید. ما در این یادداشت به بهترین روش انجام دادن این کار خواهیم پرداخت.

آیا به اتو کردن سرویس خواب خود و روش انجام آن فکر کرده اید ؟

اتو کردن سرویس خواب یا اتو نکردن آن ؟ این سوالی است که شما هنگام خریدن لحاف و ملحفه نو یا بیرون آوردن آن ها از ماشین لباس شویی ممکن است به آن فکر کنید. با این که موضوع متضادی است اما این سوال جواب صحیح یا غلط ندارد.

مجله خواب داتیس در ادامه این مطلب به تمام چیز هایی که شما نیاز دارید تا در مورد اتو کردن سرویس خواب خود بدانید نگاهی خواهد انداخت و تا جای ممکن اطلاعات مورد نیاز شما را جمع آوری خواهد کرد.

آیا اتو کردن سرویس خواب لازم است؟

استدلال های مختلفی در موافقت و مخالفت با اتو کردن سرویس خواب وجود دارد. برخی افراد دوست دارند که لحاف و ملحفه های تخت خوابشان کاملا مرتب و دست نخورده به نظر برسد. سرویس خوابی اتو شده به اتاق خواب شما ظاهری مانند اتاق هتل یا اتاق های نمایش فروشگاه های بزرگ کالای خواب را می دهد که بطور حرفه ای مرتب شده اند.

به اتاق میهمان نیز ظاهری بسیار لوکس می دهد و طوری به نظر می رسد که انگار هرگز از آن جا استفاده نشده است. با این حال ، اتو کردن سرویس خواب خیلی وقت گیر است و اگر شما از اتو کردن متنفر باشید که خیلی ها در این مورد با شما همدلی خواهند کرد ، این کار می تواند سخت تر هم بشود.

این دو نکته که ذکر شد ، دو استدلال متفاوت در مورد لزوم یا عدم لزوم اتو کردن سرویس خواب را تغذیه می کند. یک استدلال می گوید هیچ بهانه ای برای اتو نکردن لحاف و ملحفه ها وجود ندارد ، چرا که این کار تنها باعث زیبایی تخت خواب نمی شود ، بلکه باعث نرم تر شدن لحاف و ملحفه ها نیز می شود.

از طرف دیگر ، چه کسی وقت کافی برای اتو کردن سرویس خواب خود دارد در حالی که هزار ها کار دیگر برای انجام دادن وجود دارد. آیا زمان ارزش بیشتری دارد یا داشتن تخت خوابی خیلی مرتب و اتو کشیده ؟ اما اگر شما فکر می کنید این کار ارزشش را دارد که زمانتان را صرف آن کنید، ادامه مطلب را بخوانید.

بهترین شیوه اتو کردن سرویس خواب

اتو کردن سرویس خواب زمانی که هنوز کاملا خشک نشده و مرطوب است اثر بهتری دارد. همچنین شما باید از یک اتوی خیلی داغ برای خلاص شدن از شر این چین و چروک های خسته کننده استفاده کنید.

در صورتی که دچار کمبود وقت هستید برای سریع تر انجام شدن کار بهتر است ملحفه ها را تا نیمه بطور عمودی تا کنید و سپس اتو بکشید. این شیوه سرعت انجام کار را بالا می برد اما ممکن است شما برای از بین بردن چروک های مقاوم مجبور باشید وقت بیشتری صرف کنید.

اگر شما قصد دارید سرویس خوابتان را اتو کنید اما زمان کافی ندارید ، شاید بخواهید آن ها را روی تخت خواب اتو کنید. اما توجه داشته باشید که اگر شما قصد اتو کردن سرویس خواب روی تخت و تشکتان را دارید باید اتو را سبک و سریع بکشید. همچنین در انتهای کار باید کنترل کنید که آیا گرما به تخت خواب و تشک شما آسیبی رسانده است یا خیر.

توجه : اگر شما تشک مموری فوم یا لاتکس دارید ، از اتو کردن سرویس خواب روی تشک اجتناب کنید چرا که می تواند آسیب جدی به تشک وارد کند.

انواع روش های از بین بردن چین و چروک

برای کسانی که دوست دارند تخت خوابشان مرتب به نظر برسد اما وقت اتو کردن سرویس خواب خود را ندارند راه های دیگری نیز برای خلاص شدن از چین و چروک ها وجود دارد. پهن کردن ملحفه ها روی بند رخت در فضای بیرون و در معرض بادی ملایم می تواند در حین خشک شدن به از بین رفتن بسیاری از چین و چروک ها کمک کند.

پهن کردن ملحفه ها روی بند رخت در فضای بیرون

به علاوه گفته می شود استفاده از مواد نرم کننده نیز می تواند به از بین رفتن چروک های پارچه ها کمک کند. برای این کار باید مقدار کمی ماده نرم کننده را با آب مخلوط کرده و روی چروک های بزرگ اسپری کنید و پارچه را بکشید تا صاف شود و تا زمان از بین رفتن چروک ها در حالت کشیده و صاف نگه دارید.

انتخاب پارچه

پارچه های خالص بیشتر چروک می شوند. اگر شما از فکر اتو کردن سرویس خواب هر بار بعد از شستشو بدتان می آید، از پارچه های 100 درصد کتان یا نخ خالص استفاده نکنید. به جای آن از پارچه هایی استفاده کنید که ترکیبی از نخ و پلی استر هستند.

اتو کردن سرویس خواب هایی که از پارچه های نخ و پلی استر تولید شده اند آسان تر است و این پارچه ها کمتر چروک می شوند. البته سرویس ملحفه هایی که درصد مواد پلی استر بالایی داشته باشند می توانند باعث گرم شدن و عرق کردن بدن شده و برای داشتن خوابی راحت مناسب نباشند.

منبع:

https://www.dreams.co.uk/sleep-matters-club/the-case-for-ironing-your-bed-linens/

4.7/5 ( 6 بازدید )

این مقاله را به اشتراک بگذارید

4 (80%) 1 امتیاز
(امتیاز دهید امتیاز بگیرید)

دسته بندی مقالات

آخرین نظرات