خانه / خواب / تکنولوژی تشک چه پیشرفت های خلاقانه ای داشته است ؟

تکنولوژی تشک چه پیشرفت های خلاقانه ای داشته است ؟

تکنولوژی تشک پیشرفت های شگفت انگیزی در سال های اخیر داشته است. پارچه های فوق العاده با ویژگی های حیرت انگیز ، فوم هایی که از ارگونومی بدن مراقبت می کنند و پدهای هوشمندی که می توانند وضعیت بدن شما را بسنجند و مناسب بودن یا نبودن تشکی را که قصد خریدش را دارید ، به شما اطلاع دهند.

تکنولوژی تشک چه پیشرفت های خلاقانه ای داشته است ؟

تشک ها از نمونه های بدوی که از پوست حیوانی پر شده با کاه ، برگ ، پر و موی اسب یا چیزهایی از این قبیل ساخته می شدند و اجداد ما روی آن ها می خوابیدند تا به امروز راهی طولانی طی کرده اند. امروزه تشک ها به لحاظ راحتی و تکنولوژی تشک پیشرفت فوق العاده ای داشته اند و سیستم های خواب پیشرفته ای دارند.

این سیستم های خواب شامل ترکیب های مختلفی از فنربندی و فوم های پلی اورتان ، الیاف پلی استر ، لاتکس و دیگر مواد مصنوعی و طبیعی توسعه یافته می باشند. با وجود این همه پیشرفت فناوری ، امروزه چیزی به عنوان بهترین تشک وجود ندارد و انتخاب از میان گزینه ها و ترکیب های متنوعی از مواد و تکنولوژی ها می تواند کاری پیچیده باشد.

سیستم ها و تکنولوژی های نو آورانه جدید پی در پی پدیدار می شوند و این موضوع انتخاب تشکی متناسب با نیاز هر فرد را بطور متمایزی به لحاظ راحتی و سلامتی جسمی و ذهنی هر فرد فراهم می کند. تکنولوژی تشک دیگر تنها نیاز شما به یک خواب راحت را برآورده نمی کند بلکه با پارچه های نوآورانه خودنیازهای دیگری را نیز می تواند برآورده نماید.

تاریخچه کوتاهی از رشد تکنولوژی تشک

معرفی تشک فنری در قرن بیستم ، احتمالا بزرگ ترین پیشرفت در تکنولوژی تشک تا آن زمان بوده است. به این ترتیب که بر اساس بخشی از سیستم فنر بندی کالسکه ها ، سیستمی برای تشک توسعه پیدا کرد که از مجموعه ای از فنرهای استیل و پوششی از پشم ، الیاف طبیعی و پارچه های نرمی به عنوان پد تشک تشکیل شده بود.

تشک های فنری اولیه تا دهه 1980 میلادی تقریبا به همان شکل تولید می شدند تا اینکه در این دهه در تکنولوژی تشک پیشرفت جدیدی حاصل شد و از آن پس تشک هایی با مواد پلی اورتان و فوم های هوشمند تولید شدند. به تدریج مموری فوم جای تشک فنری را در بازار کالای خواب گرفت. اما امروزه تشک هایی تولید شده اند که در تولید آن ها از مواد طبیعی استفاده شده است.

امروزه با رشد روز افزون تکنولوژی تشک ، گزینه های متنوعی از انواع تشک های لاتکس ، ژل و تشک های هیبریدی (ترکیبی) در دسترس مشتریان قرار دارند. با این حال تشک های فنری همچنان گر فروش ترین انواع تشک هستند. تشک های ترکیبی که از ترکیب مموری فوم و فنرهای متصل یا منفصل ساخته می شوند ، محبوبیت بیشتری نسبت به انواع دیگر تشک ها پیدا کرده اند.

تکنولوژی تشک

پیشرفت های اخیر

امروزه دستاورد های تکنولوژی تشک از دوام بالا یا راحتی بیشتر هنگام خواب فراتر رفته است. تشک های جدید با بهره گیری از پیشرفت های فناوری تشک و پارچه توانسته اند مزایای بیشتری برای افراد ایجاد کنند. بطور مثال برخی از تشک ها امکان خنک کردن فرد در طول مدت خواب را فراهم می کنند که مانع عرق کردن و اذیت شدن فرد در طول خواب می شود. این مزیت با استفاده از کپسول در داخل تشک و همچنین بهره گیری از پارچه های جدیدی که خاصیت خنک کنندگی دارند به دست می آید.

سیستم فنربندی تشک ها نیز تغییر یافته است. تکنولوژی تشک های فنری با سیستم های فنر منفصل ، اجازه نمی دهد با فشار ناشی از وزن بدن بر قسمتی از تشک قسمت های دیگر تشک تحت تاثیر قرار گرفته و حرکت کنند. به این ترتیب حرکت یکی از زوجین روی تشک های دو نفره برای دیگری مزاحمتی ایجاد نمی کند.

برخی کارخانه ها نیز تشک هایی را ارائه داده اند که نیازی به چرخاندن یا گرداندن ندارد. چرخاندن تشک کار دشواری است و در نتیجه خیلی ها نسبت به انجام آن رغبت نمی کنند. این در حالی است که نچرخاندن تشک های معمولی باعث می شود که در مدت زمان کوتاه تری فرسوده شده و نیاز به تعویض پیدا کنند.

پارچه تشک نیز در فرایند توسعه صنعت خواب پیشرفت های زیادی داشته است بطوری که امروزه پارچه هایی ارائه می شوند که با آزاد کردن رایحه هایی بر سلامتی و سبک زندگی افراد اثر می گذارند. بطور مثال امروزه تشک هایی را پیدا می بینید که مشکل خروپف افراد را حل می کنند ، یا با رایحه هایی آرام بخش استرس فرد را کاهش می دهند. تکنولوژی تشک با پیشرفت هایی که در صنعت نساجی اتفاق افتاده است ، افق های جدیدی را پیش روی تولید کنندگان کالای خواب گشوده است.

تکنولوژی تشک در آینده چه چیزی را رو خواهد کرد ؟

تکنولوژی تشک در آینده نزدیک پیشرفت های زیادی در عرصه ترکیب هوش مصنوعی با کالای خواب بدست خواهد آورد. در آینده نزدیک تشک شما قادر خواهد بود با سنسورهایی دمای اتاق و بستر شما را بررسی و تنظیم نماید. سفتی و نرمی تشک را نسبت به نیاز شما تغییر دهد. و علاوه بر این ها وضعیت سلامتی شما را در زمانی که خواب هستید ثبت کرده و به پزشکتان اطلاع دهد.

منبع :

https://www.sitnsleep.com/blog/recent-developments-in-mattress-technology/

0/5 ( 0 بازدید )

این مقاله را به اشتراک بگذارید

(میزان رضایتمندی کاربران)
Call Now Button